Odlični golovi Bistrovića i Vlašića u uvjerljivoj pobjedi CSKA Moskve

12.06.2019. , Pula - Stadion Aldo Drosina. Prijateljska medjunarodna nogometna utakmica U-21, Hrvatska-Danska. Kristijan Bistrovic

Goran Kovacic/PIXSELL

U šestom kolu ruske Premier lige CSKA je na gostovanju kod Akhmata u Groznom upisao uvjerljivu pobjedu rezultatom 0:3 (0:1). Veliki doprinos u slavlju moskovske momčadi dali su hrvatski veznjaci Kristijan Bistrović i Nikola Vlašić koji su se u finišu susreta upisali u strijelce.

CSKA je do vodstva došao već u 11. minuti kada se u petercu domaćih najbolje snašao Kuchaev. Domaćini su se u igri držali do 87. minute kada su kombinaciju iz slobodnog udarca izveli Bistrović i Vlašić, a mladi hrvatski reprezentativac je s ruba kaznenog prostora poslao loptu iza leđa vratara Shelije. Bistroviću je to bio prvijenac u aktualnoj sezoni ruskog prvenstva.

U posljednjoj minuti utakmice do svog već trećeg ovosezonskog pogotka dolazi i Nikola Vlašić. Odlično je izveo slobodni udarac s 20 metara te je uz pomoć vratnice poslao loptu u mrežu Akhmata postavivši konačan rezultat dvoboja. Hrvatski reprezentativac je zbog ozljede propustio prva dva kola prvenstva, a potom je u četiri susreta upisao tri gola i dvije asistencije te je prvi igrač svoje momčadi.

U redovima gostiju čitav susret je odigrao bivši kapetan Hajduka Zoran Nižić.