ODLIČNA FORMA: Eduardo zabio drugu utakmicu zaredom

Eduardi Da Silva zabio je novi gol za Šahtar, drugi u prvenstvu otkako se vratio u Ukrajinu iz Brazila.

Bivši hrvatski reprezentativac pogodio je 3. kolu ukrajinskog prvenstva protiv Hoverle Uzhhorod za 2:0 u 74. minuti, samo pet minuta nakon ulaska u igru.

Prvi gol na utakmici zabio je Brazilac Teixeira u 50. minuti. Od prve minute na terenu je bio i Darijo Srna.

Eduardo je zabio i u prošlom kolu te je s dva gola izjednačen s Nikolom Kalinićem i još trojicom igrača na drugom mjestu ljestvice strijelaca, dok je Teixeira prvi sa pet golova.

Nastavi li zabijati u ovakvoj formi, Hrvatska bi mogla požaliti što ga se tako rano odrekla. Nažalost, Eduardo je prošlog tjedna poručio kako se ne misli vraćati u reprezentaciju.

Šahtar je vodeći na ljestvici ukrajinske lige, ispred kijevskog Dinama, sa tri pobjede iz tri prvenstvene utakmice. Prije tri dana “Rudari” su izborili 0:0 kod Fenerbahčea i sljedećeg tjedna čeka ih uzvrat za prolaz u play-off za Ligu prvaka.