Odličan pogodak Teklića nedovoljan za pobjedu Varaždina protiv Istre 1961

30.09.2022., Varazdin- Utakmica 11. kola SuperSport HNL izmedju NK Varazdina i NK Istra 1961. Tonio Teklic Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Vjeran Zganec Rogulja / Pixsell

U prvoj utakmici 11. kola SuperSport HNL-a Varaždin i Istra 1961 su pred 1.593 gledatelja na stadionu Varteksa odigrali bez pobjednika. Bilo je 1:1 (1:0).

Domaćini su poveli odličnim golom Teklića u završnici prvog polvremena, a bod Zeleno-žutima sredinom drugog dijela donosi Caseres nakon velike pogreške Jelenića.

Izabranici Gonzala Garcije su tako već peti susret u nizu uspjeli ostati neporaženi na gostovanju. Ukupno su u tim dvobojima upisali dvije pobjede i tri neriješena ishoda.

Domaćin je zaprijetio u 2. minuti susreta kada je s 18 metara dobro u bliži kut pucao Herrera, no Lučić je bio spreman na njegov pokušaj te je odbio loptu u korner. Dvije minute kasnije iz malo veće udaljenosti je udarac uputio i Šego, ali vratar Istre uz pomoć bloka sigurno lovi loptu.

Zeleno-žuti su uzvratili u 7. minuti kada je Mlinar ubacio iz slobodno udarca, no Galilea i Perković nisu stigli reagirati na drugoj stativi.

Veliki nesporazum u 13. minuti nakon što se nisu razumjeli Kadušić i Lučić priredila je gostujuća obrana, ali na koncu su ipak uspjeli otkloniti opasnost.

Gosti su već u 17. minuti bili prisiljeni napraviti prvu zamjenu. Zbog ozljede je igru napustio Hujber, a priliku je dobio Rovis.

Opasna akcija Istre uslijedila je u 20. minuti kada je Jelenić ispred gol linije u posljednji trenutak uspio odbiti loptu nakon što jer Erceg spretno prebacio Zeleniku.

Tri minute kasnije Lučić još jednom sigurno brani. Ovaj put udarac glavom Stolnika kojeg je iz slobodnog udarca pronašao Teklić.

Nakon ubačaja iz kuta u 37. minuti domaćini su tražili kazneni udarac smatrajući da je Kadušić gurnuo Jozu Stanića, no sudac Bel nije dijelio njihovo mišljenje.

Uslijedio je novi korner za Varaždin nakon kojeg lopta dolazi do Teklića, a on je snažno pucao s dvadesetak metara te je fantastično pogodio gornji desni kut Lučićeva gola za vodstvo svoje momčadi.

Opasno je iz daljine u 41. minuti zaprijetio i Katanec, a lopta je prošla malo pored stative.

Odličnu priliku za izjednačenje Istra je propustila u 43. minuti. Nakon ubačaja s desne strane sa sedam metara je pucao Erceg, no Zelenika brani njegov udarac.

Nakon loše reakcije obrane Varaždina u prilici se u 60. minuti našao Petković koji je s ruba kaznenog prostora pucao poviš gola.

Gosti do izjednačenja dolaze u 69. minuti kada je Caseres iskoristio pogrešku Jelenića te je s 15 metara plasirao loptu pokraj Zelenike. Bio je to njegov ovosezonski prvijenac.

Odličnu šansu da ponovno povedu domaći su imali u 84. minuti kada je Posavec spustio loptu za Brodića, no njegov udarac s pet metara iskosa brani Lučić. Uslijedio je ubačaj iz kuta nakon kojeg je loptu glavom malo iznad prečke poslao J. Stanić.

Brodić je u prilici i u 87. minuti kada ga je iz slobodnog udarca pronašao Teklić, a on je s deset metara pucao glavom te je lopta prošla malo pored suprotne vratnice. Nedugo potom je s dvadesetak metara snažno pucao Puclin, ali i njemu je nedostajalo malo više preciznosti.

Pritisak Varaždina do konca susreta nije donio promjenu rezultata tako da su obje momčadi osvojile po bod.

Jedanaesto kolo se nastavlja u subotu kada su na rasporedu susreti Osijeka i Lokomotive te Dinama i Slaven Belupa.