ODJECI BURNOG DERBIJA Buriću bod malo, Mamić zadovoljan

fah

Trener nogometaša Hajduka Damir Burić izjevio kako njegovoj momčadi ne odogovara nedlučan rezultat (0-0) u derbi utakmici 10. kola Prve HNL protiv Dinama odigranoj u subotu navečer na Poljudu,  a trener Dinama Zoran Mamić je rekao kako njegova momčad može biti zadovoljan bodom u toj utakmici.

“Veliko je razočarenje svih nas što nismo pobjedili jer Hajduk je odigrao jako kvalitetnu utakmicu, naši igrači su se držali dogovorenoga, ali nedostajala je realizacija za postizanje zgoditka a pri tomu nismo imali ni sreće”, rekao je Burić nakon utakmice na Poljudu.

Hajdukov trener istaknuo je kako je Hajduk imao pregršt šansi koje nije iskoristio, te da je u očima nekih od svojih igrača nakon utakmice vidio suze u očima zbog toga što nisu pobijedili momčad Dinama.

Burić je ocijenio kako njegova momčad nije dobro počela utakmicu, ali kasnije se snašla i igrala je bolje.

“U drugom poluvremenu Hajduk je dominirao, stvarali smo svojom igrom presing na Dinamo i ja mislim da smo igrali malo bolje nego Arsenal”, kazao je Burić aludirajući na nedavnu pobjedu Dinama protiv Arsenala u Ligi prvaka.

Na novinarski upit kako komentira suđenje Brune Marića, Burić je kazao:

“Hvala na pitanju, ali ne odgovaram na to”.

• Po završetku utakmice sportski direktor Hajduka Goran Vučević je pri izlaku s travnjaka presreo suca Marića prigovarajući mu  povišenim tonom zbog suđenja, te se u jednom trenutku posve približio sucu, no intervenirala je zaštitarska služba dohvativši Vučevića rukama te ga je odvela prije no što je došlo do fizičkog kontakta sa sucem Marićem.

Trenera Dinama novinari su zamolili za komenetar suđenja Brune Marića koji je, po novinarevom mišljenu, za Dinamo na kraju utakmice dosudio nepostojeći 11-erac, a nije dosudio za Hajduk postojeći penal na kraju prvog poluvremena. Mamić je odgovorio kako je sudac bio bliže da donese odluke.

“Dok ne vidim snimke ne mogu ništa kazati”, rekao je Mamić.

Na dodatno novinarsko pitanje je li netko sugerirao izvođaču penala dosuđenog za Dinamo da ga promaši, pošto je, po novinarskoj interpretaciji, bio prestrogo dosuđen, Mamić je odgovorio:

“Zašto bi sugerirao, ne razumijem pitanje”.

Po Mamićevoj ocjeni, derbi je donio dobru igru.

“Vidjeli smo odličan Hajduk i malo slabiji Dinamo nego što smo navikli u posljednje vrijeme”, izjavio je Mamić i dodao kako je Dinamu ponestalo snage u drugom poluvremenu, te se njegova momčad povukla u igri.

“Možemo biti zadovoljni s jednim bodom”, istaknuo je Mamić.