ODBOJKAŠKO EP Francuska svladala Hrvatsku 3:0 u prvom kolu

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

U prvom susretu skupine B Europskog prvenstva hrvatski su odbojkaši poraženi od Francuske 3:0 (26:24, 25:14, 25:22).

Francuzi su aktualni prvaci Svjetske lige, a naši su odbojkaši bili blizu osvajanja prvog seta. Iako su imali dvije set lopte, napravili su nekoliko pogrešaka, a Francuzi su nakon 24:22 napravili seriju 4:0 i uzeli set. Hrvatska se dobro držala i u ostala dva seta, ali pogreške naših igrača i serije protivnika ‘prelomile’ su utakmicu.

Hrvatska u drugom kolu sutra od 20:30 sati igra protiv domaćina Italije, a u posljednjem kolu čeka ih Estonija. Pobjednik skupine ide direktno u četvrtfinale, dok će druga i treća ekipa skupine u drugi krug.