Odbojka: Mladost u Budvi propustila priliku za pobjedu

28.4.2021., Dom odbojke Bojan Stranic, Zagreb - Treca, odlucujuca utakmica finala Superlige odbojkasa za naslov prvaka Hrvatske, HAOK Mladost - MOK Mursa Osijek.

Goran Stanzl/Pixsell

Odbojkaši zagrebačke Mladosti doživjeli su tijesan poraz u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu prvaka odigranoj u srijedu u Budvi, u kojoj je domaća momčad slavila s 3-2 (25-20, 20-25, 25-22, 19-25, 15-10) nakon dva sata i pet minuta igre.

Mladostaši će u uzvratu, koji je na rasporedu u četvrtak, 14. listopada, u Zagrebu, za prolaz u sljedeće kolo trebati pobjedu u tri ili četiri seta. U slučaju da crnogorska momčad osvoji dva seta, o plasmanu dalje odučivat će “zlatni” set.

Mladost je mogla do pobjede već u Budvi. Naime, izabranici Radovana Gačića su u trećem setu propustili vodstvo 18-14, odigravši loše završnicu seta. U četvrtom setu su hrvatski prvaci potpuno nadigrali domaće, da bi im u petom setu ponovno popustila koncentracija u završnici, kad su kod vodstva Budve 10-9 od sljedećih šest poena osvojili samo jedan.

Boris Buša je sa 28 poena bio najučinkovitiji igrač Mladosti i cijelog dvoboja. Kruno Nikačević i Ivan Zeljković donijeli su po 14 poena zagrebačkoj momčadi. Aleksandar Gmitrović je sa 19 poena predvodio Budvu, a 14 je donio Slobodan Bojić.