Nula Dinama i Osijeka, Alumnus preokrenuo Crnicu

03.07.2020., Zagreb - Dom sportova, dvorana II. 1 hrvatska malonogometna liga - 1 HMNL. 18 kolo. Futsal Dinamo - Uspinjaca Gimka. Mihovil Prgomet, Nikola Gudasic, Kristijan Grbesa  Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL

Danas su odigrane dvije utakmice 5. kola 1. HMNL. Alumnus je u svojoj dvorani ugostio Crnicu i slavio rezultatom 3:1, dok na dvoboju Futsal Dinama i Osijeka nije bilo golova.

Osječani su u dvoranu Sutinska vrela došli u ulozi autsajdera, no pokazali su se kao „tvrd orah“. Slavonska momčad se vrlo dobro postavila i nije pružala Dinamu puno prilika. U prvom dijelu i jedna i druga ekipa su gađale stativu, a u nastavak utakmice bolje su ušli gosti.

Imali su nekoliko poluprilika, no Mario Herceg na vratima Dinama je bio dobro raspoložen. Do kraja utakmice Dinamo je pritiskao i tražio put prema mreži Osječana, no nije u tome uspio. Minutu prije zadnjeg zvižduka Matijas Mijić u gostujućim redovima je dobio crveni karton, ali Bijelo-plavi su se obranili. Dinamo je ovim remijem zadržao treće mjesto, a Osijek se izjednačio s Vrgorcem na četiri boda.

U drugom subotnjem dvoboju Alumnus je u Jelkovcu pobijedio Crnicu iako su gosti na poluvrijeme otišli s prednošću 1:0. Ipak, u nastavku preko Davidovića, Markića i Žuvele „Studenti“ preokreću i penju se, barem privremeno, na četvrtu poziciju.