Novo vrijeme Apfel u elitnoj rundi Lige prvaka

hina

Hrvatski malonogometni prvak Novo vrijeme Apfel iz Makarske drugu je godinu zaredom izborio nastup u elitnoj rundi Lige prvaka, odnosno među 16 najboljih malonogometnih momčadi u Europi zahvaljujući osvajanju prvog mjesta u skupini 6 kvalifikacijske skupine kojoj su ovoga tjedna bili domaćini.

Novo vrijeme Apfel je u sve tri ovotjedne utakmice ostvarilo pobjedu, nakon 5-2 slavlja protiv ciparske Omonije u utorak i 5-3 uspjeha protiv armenskog Lea u srijedu, u petak je sa 4-2 (2-1) nadigran i prvak Sjeverne Makedonije Shkupi.

Makarane je u vodstvo doveo Igor Osredkar (6:12) pogotkom iz blizine, a na 2-0 povisio je Saša Babić (15:25) iskoristivši neopreznost gostujućeg vratara kojemu je oteo loptu i potom pogodio praznu mrežu. Na 2-1 smanjio je Aleksandar Gligorov (17:23), ali u nastavku su  Marin Musinov (27:36) i Babić (31:05) svojim drugim golom potvrdili pobjedu Novog vremena. Zoran Leveski (39:24) je u posljednjoj minuti ublažio poraz Shkupija.

U drugom susretu 3. kola Leo je svladao Omoniju sa 6-5.

Novo vrijeme je osvojilo prvo mjesto s maksimalnih devet bodova, Leo je završio na drugom mjestu sa šest, Shkupi na trećem s tri, dok je Omonia ostala posljednja bez bodova.

Ždrijeb elitne skupine održat će se u petak 18. listopada, a susreti će se igrati od 19. do 24. studenoga.