Novi uspjeh drugoligaša: BSK izbacio Rijeku iz kupa

09.11.2022., stadion Bijelo Brdo, Bijelo Brdo - SuperSport Hrvatski nogometni kup, osmina finala, NK BSK - HNK Rijeka. Trener BSK-a Denis Krstanovic slavi prolazak svoje ekipe u cetvrtfinale kupa. Photo: Dubravka Petric/PIXSELL

Dubravka Petric / Pixsell

Nakon što je jučer lider drugoligaškog društva, Rudeš, rezultatom 2-1 izbacio šestoplasiranog prvoligaša Istru 1961, danas je i pretposljednji klub SuperSport Prve NL, BSK, identičnim rezultatom svladao sedmoplasiranog člana elitnog razreda – Rijeku i time osigurao nastup u četvrtfinalu domaćeg kup natjecanja.

Slavonski drugoligaš odigrao je uvjerljiviju utakmicu od ‘Bijelih’ koji su poveli u 7. minuti pogotkom Gabriela Lunete, no klub iz Bijelog Brda uspio je do poluvremena stići do izjednačenja, a zatim u drugom dijelu i do potpunog preokreta te velikog slavlja.

Za 1-1 zabio je Ante Marc Tokich u 11. minuti, a pogodak vrijedan prolaska 756 okupljenih gledatelja vidjelo je u 75. minuti kada su domaćini odigrali brzu kontru u završnici koje je 20-godišnji Kamerunac Sunday Jang Junior uposlio 21-godišnjeg Darija Pudića koji je s ruba šesnaesterca matirao Martina Zlomislića za, pokazat će se, konačnih 2-1.

BSK se ovim raspletom prvi put u klupskoj povijesti izborio za mjesto među osam najboljih kup takmaca te se kao četvrti četvrtfinalist pridružio Slaven Belupu (0-6 protiv Nedelišća), Hajduku (0-2 protiv M. Ždralovi) te spomenutom Rudešu (2-1 protiv Istre 1961).

09.11.2022., stadion Bijelo Brdo, Bijelo Brdo – SuperSport Hrvatski nogometni kup, osmina finala, NK BSK – HNK Rijeka. Nogoemtasi BSK-a slave ulazak u cetvrtfinale kupa. Photo: Dubravka Petric/PIXSELL

Danas se još sastaju Bjelovar – Lokomotiva, Varaždin – Osijek te Šibenik i Gorica, a posljednjeg putnika u četvrtfinale saznat ćemo 15. veljače kada će Dinamo odigrati odgođeni dvoboj osmine finala u Splitu protiv RNK.