Novi svjetski uspjeh paraskijašice Lucije Smetiško

29.02.2020., Zagreb - U hotelu Holiday odrzana je svecanost dodjele priznanja sudionicima finala World Para Alpine Skiing Europa CUP-a. Lucija Smetisko.

Borna Filic/PIXSELL

Hrvatska reprezentativka Lucija Smetiško osvojila je još jedno treće mjesto na veleslalomskoj utrci stojećih paraskijašica za Svjetski paraskijaški kup, koja je održana u srijedu u austrijskom Leogangu.

Bilo je to 17-godišnjoj Zagrepčanki drugo postolje na utrkama Svjetskog kupa nakon što je treće mjesto osvojila i jučer.

Ponovo je najbolja bila Njemica Anna-Maria Reider, dok je druga bila njezina sunarodnjakinja Andrea Rothfuss.

U konkurenciji slijepih i slabovidnih paraolimpijac Damir Mizdrak zauzeo je četvrto mjesto, a slavio je Britanac Simpson.

Lovro Dokić je u konkurenciji stojećih paraskijaša bio je solidan zauzevši 14. mjesto, a pobjedu je odnio Francuz Bauchet.

“Lucija je ponovila odličan plasman od jučer s dvije jako dobre vožnje, jer veleslalom nije prva Lucina disciplina. U slalomu je ipak bolja,” zadovoljno je istaknuo izbornik Luka Dobrinić osvrnuvši se i na rezultate skijaša.

“Damir je danas bio na jučerašnjem tragu, s dvije dobre vožnje. Imao je nešto manji zaostatak za najboljima. Lovro je danas završio utrku s dobre dvije vožnje i realno je zauzeo 14.mjesto. Uvijeti su se mijenjali iz kiše u snijeg, da bi na kraju bilo sunce, no kako je staza bila odlično pripremljena imali smo doista dobre uvjete za nadmetanje”, zaključio je izbornik.

U Leogangu u sve tri kategorije nastupa 55 skijašica i skijaša iz 14 zemalja. Nakon dva veleslaloma u četvrtak i petak na rasporedu su dvije slalomske utrke.