Novi prvak Italije zabio pet golova Sampdoriji

epa09185804 Sampdoria's Adrien Silva (L) challenges for the ball  with Inter Milan’s Lautaro Martinez during the Italian Serie A soccer match between FC Inter and Sampdoria at Giuseppe Meazza stadium in Milan, 08 May 2021.  EPA/MATTEO BAZZI

EPA/MATTEO BAZZI

Nogometaši Intera u svojoj su prvoj utakmici kao novi prvaci Italije na svom terenu svladali Sampdoriju sa čak 5-1 (3-1) u susretu 35. kola.

Trener Intera Antonio Conte je protiv Sampdorije dao odmor svojim glavnim igračima među kojima i Ivanu Perišiću koji je ostao čitavu utakmicu na klupi te Marcelu Brozoviću koji je u igru ušao u 56. minuti, a svih 90 minuta na klupi su ostali i Lukaku, Škriniar te De Vrij, dok je Handanovič branio samo prvo poluvrijeme.

Zamjene su iskoristile priliku, Inter je do pobjede stigao golovima Gagliardinija (4), Sancheza (27, 37), Pinamontija (62) i Lautara (70-11m), dok je jedini strijelac za Sampdoriju bio bivši igrač Intera Candreva (35).

Inter sada ima 85 bodova, 15 više od drugog Napolija, dok je Sampdoria deveta sa 45 bodova.

Ranije u subotu je Napoli izbiona drugo mjesto l4-1 (3-0) gostujućom pobjedom protiv Spezije. Napoli je sve dvojbe oko pobjendika riješio već u prvih 45 minuta kada je postigao tri gola. Prvi se u strijelce upisao Zielinski (15) nakon lijepe akcije, a potom je dva gola postigao Osimhen (22, 44). Za domaće je sredinom nastavka smanjio Piccoli (64), no Lozano (79) je na dodavanje Osimhena vratio tri gola razlike za Napoli.

Napoli je sada drugi na ljestvici sa 70 bodova, jednim više uz utakmicu više od Atalante, Juventusa i Milana, dok je na vrhu Inter koji je sa 82 boda već osigurao naslov prvaka.

Spezia, kod koje je Martin Erlić ostao na klupi, ostala je 16. sa 34 boda, tri više od 18. Beneventa koji se nalazi u zoni ispadanja.

U drugom susretu igranom i isto vrijeme Udinese i Bologna su podijelili bodove igravši 1-1. Domaće je sjajnim udarcem u vodstvo doveo de Paul (23), a poravnao je Orsolini (83-11m). Udinrese je 11., a Bologna 12., oba sastava sa po 40 bodova.

REZULTATI 35. KOLA,
Subota:
Udinese - Bologna 1-1 (De Paul 23 / Orsolini 83-11m)
Spezia - Napoli 1-4 (Piccoli 64 / Zielinski 15, Osimhen 22, 44, Lozano 79)
Inter - Sampdoria 5-1 (Gagliardini 4, Sanchez 27, 37, Pinamonti 62, Lautaro 70-11m / Candreva 35)