Novi kiks ‘Vragova’: Manchester Unitedu kod Burnleyja samo bod

epa09677804 Manchester United's Luke Shaw (L) in action against Aston Villa's Matty Cash (R) during the English FA Cup third round soccer match between Manchester United and Aston Villa in Manchester, Britain, 10 January 2022.  EPA/Peter Powell EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/Peter Powell

U susretu 24. kola Premier lige nogometaši Manchester Uniteda odigrali su samo 1-1 kod Burnleyja, sastava koji se nalazi na dnu prvoligaške ljestvice.

Drugi je to kiks Uniteda u samo nekoliko dana, jer je, podsjetimo, krajem prošlog tjedna ispao u FA kupu od drugoligaša Middlesbrougha.

Poveo je United golom Pogbe u 18. minuti, ali je domaći sastav izjednačio na samom startu drugog dijela. U 47. minuti strijelac je bio Rodriguez. Do kraja su gosti pokušavali vratiti vodstvo, tek u zadnjih dvadesetak minuta je zaigrao i Cristiano Ronaldo, no rezultat se nije mijenjao. Manchester United je skliznuo s četvrtog mjesta. Preskočio ga je West Ham koji je slavio u utorak navečer.

Newcastle je pobijedio pred svojim navijačima Everton 3-1 i tako upisao tek drugu domaću pobjedu u sezoni. Bila mu je ona dovoljna da napusti opasnu zonu ispadanja, a ujedno se Newcastle večerašnjem suparniku približio na samo bod zaostatka.

Prva dva pogotka su bili autogolovi. Prvo je domaći igrač Lascelles pogodio vlastitu mrežu, ali je već u idućem napadu tragičar postao gostujući igrač Holgate te je rezultat bio 1-1. U nastavku je prvo Fraser u 56. doveo Newcastle u vodstvo 2-1, dok je u 80. Kieren Trippier postavio konačnih 3-1 postigavši svoj premijerni gol u dresu Newcastlea. Frank Lampard je prvi put u Premier ligi vodio Everton i nije uspio zaustaviti negativan niz.

Zaustavio ga je, pak, West Ham koji je nakon dva prvenstvena poraza u nizu svladao Watford na domaćem terenu s minimalnih 1-0. Jedini gol postigao je Bowen u 68. minuti, a hrvatski nogometaš Nikola Vlašić ostao je kroz cijelu utakmicu na West Hamovoj klupi.

U srijedu će utakmice ovog kola igrati Norwich – Crystal Palace, Manchester City – Brentford, Tottenham – Southampton i Aston Villa – Leeds, dok se u četvrtak sastaju Wolverhamtpon – Arsenal i Liverpool – Leicester.

Premier liga, 24. kolo:

West Ham – Watford 1-0 (Bowen 68)

Newcastle – Everton 3-1 (Holgate 37-ag, Fraser 56 / Lascelles 36-ag, Trippier 80)

Burnley – Manchester United 1-1 (Rodriguez 47 / Pogba 18)