Norveška nakon produžetaka svladala Island i osvojila peto mjesto

epa09714512 Omar Ingi Magnusson (C-L) of Iceland in action against Sander Sagosen (C-R) of Norway during the Men's European Handball Championship match for the fifth position between Iceland and Norway at the MVM Dome in Budapest, Hungary, 28 January 2022.  EPA/Zsolt Szigetvary HUNGARY OUT

EPA/Zsolt Szigetvary

Norveški rukometaši osvojili su peto mjesto na EURU nakon što su u Budimpešti u produžetku svladali Island s 34-33 (27-27, 16-12)

U najdramatičnijoj utakmici za peto mjesto ikad na europskim prvenstvima, Islanđani i Norvežani su se borili kao da su u pitanje medalje, a nakraju su slavili Norvežani, koji su se tako izravno plasirali na Svjetsko prvenstvo u Švedskoj i Poljskoj sljedeće godine.

U zadnjoj sekundi regularnog dijela Islanđanin Jonson nije uspio pogoditi prezna norveška vrata, a u zadnjoj sekundi produžetka Reinkind je pogodio za konačnih 34-33.

Sagosen (8) i Reinkind (6) su bili najbolji kod Norveške, a Magnusson je s 10 golova predvodio Island.

Večeras se u polufinalu sastaju Danska i Španjolska, te Francuska i Švedska.