NJEMAČKI KUP Bayern uvjerljiv, Aue priredio iznenađenje

EPA/JULIAN STRATENSCHULTE

Nogometaši Bayerna izborili su plasman u 3. kolo njemačkog kupa nakon što su u dvoboju drugog kola na gostovanju deklasirali Wolfsburg 3-1.

Najbolji igrač utakmice bio je Thomas Muller koji je postigao dva pogotka te upisao asistenciju. Prvi pogodak na utakmici zabio je Douglas Costa u 15. minuti na Mullerovu asistenciju. Muller je potom golovima u 20. i 34. minuti zapečatio sudbinu branitelja naslova kupa. U samoj završnici Andre Schurrle je ublažio poraz ‘vukova’.

Za iznenađenje večeri pobrinuo se trećeligaš Erzgebirge Aue pobijedivši Eintracht Frankfurt 1-0. Pogodak odluke zabio je Max Wegner u 74. minuti. Zanimljivo, Aue je prije tri godine u istoj rundi natjecanja izbacio Eintracht.

Nurnberg je u dvoboju drugoligaša deklasirao Fortunu Dusseldorf (II) 5-1. Golove za Nurmberg zabili su Burgstaller (10), Behrens (17), Fullkrug (41), Leibold (43) i Blum (69), dok je utješni pogodak za Fortunu zabio Demirbay (71).

Mainz je vodio protiv TSV Munchena 1-0, a potom ostao s igračem manje i izgubio utakmicu 1-2. Domaćin je poveo u 6. minuti autogolom Schindler, a u 44. minuti je domaći stoper Bengtsson dobio crveni karton. Drugoligaš iz Munchena je u nastavku susreta okrenuo rezultat golovima Mugoša (70) i Okotiea (77).  Berlinska Hertha je nakon produžetaka pobijedila FSV Frankfurt.