NJEMAČKA: ”Igrali smo kao u transu i onda – gorak i nepotreban poraz”

epa07307498 Igor Karacic (C) of Croatia in action against Jannik Kohlbacher (L) and Hendrik Pekeler (R) of Germany during the main round group one match between Croatia and Germany at the IHF Men's Handball World Championship in Cologne, Germany, 21 January 2019.  EPA/FRIEDEMANN VOGEL

epa

Hrvatski rukometaši su junačkom igrom u Beču pobijedili Njemačku s 25:24 i osigurali plasman u polufinale Europskog prvenstva. Bila je to dosad najteža utakmica za Hrvatsku na Euru, koja je bila u konstantnom zaostatku, ali je na kraju ipak smogla snage za veliki preokret.

Bild piše kako je ”Njemačka izgubila u trileru od Hrvatske, iako je pokazala svoju najbolju igru na turniru. Momčad Christiana Prokopa vodila je i dominirala gotovo cijelu utakmicu prije nego što je Hrvatska u 59. minuti povela nakon dugo vremena. Na kraju je bilo 25:24 – vrlo gorak i nepotreban poraz.”

Spiegel je, pak, bez emocija ispratio eliminaciju njihove reprezentacije: “Njemačka je izgubila vodstvo protiv Hrvatske”, dok je Kicker priznao: “Hrvati srušili njemački san o polufinalu!”

Ni ostali njemački mediji nisu puno drugačije doživjeli poraz.

”Utakmica se igra 60 minuta. Njemački rukometaši igrali su kao transformirani – da bi potom predali pobjedu nepotrebnim pogreškama. Nekoliko čuda potrebno je za polufinale”, napisao je Spiegel, a Sport1 kratko je poručio: “Hrvatska šokirala Njemačku!”

Pobjedu Hrvatskoj donio je gol Igora Karačića (foto) minutu i pol prije kraja te obrana Marina Šege 13 sekundi prije sirene, piše gol.dnevnik.