Nizozemci uvjerljivo poraženi u Francuskoj, mediji već kritiziraju Koemana koji ne traži isprike

epa10541594 Donyell Malen (L) of the Netherlands in action against Theo Hernandez (R) of France during the UEFA EURO 2024 qualification match between France and the Netherlands in Saint-Denis, France, 24 March 2023.  EPA/MOHAMMED BADRA

EPA/MOHAMMED BADRA

Suparnik Hrvatske u polufinalu Lige nacija, reprezentacija Nizozemske, u petak je navečer doživjela težak poraz u prvom kolu kvalifikacija za EURO 2024, na Stade de Franceu pred 77 tisuća gledatelja Oranje su poraženi s 4-0. Već nakon osam minuta bilo je 2-0, zabili su Griezmann i Upamecano, do kraja prvog poluvremena u strijelce se upisao i Mbappe a u 88. minuti isti je igrač postavio konačni rezultat. Nizozemci su u petoj minuti nadoknade imali kazneni udarac međutim Depay nije zabio.

„Ne tražim opravdanja za ovako lošu igru iako svi znate kakve su nas okolnosti zadesile prije utakmice“, rekao je izbornik Nizozemske Ronald Koeman. Okolnosti koje spominje odnose se na virozu koja je iz momčadi izbacila Codyja Gakpa i Matthijsa de Ligkta, ozljede zbog kojih nisu na dispoziciji bili Sven Botman, Steven Bergwijn i Frenkie de Jong te suspenzija Denzela Dumfriesa zbog crvenog kartona sa SP u Katru..

„Svejedno, nisam očekivao tako veliku razliku između Francuza i nas. Ubuduće ćemo u igri morati biti puno agresivniji i raditi manje grešaka. Teško mogu naći nešto pozitivno u našoj igri protiv Francuske, u svim segmentima igre smo bili loši. Ono što me posebno smeta je činjenica da smo prvi i četvrti gol primili nakon grešaka naše obrane. Naravno, ima nešto i u Mbappeovoj kvaliteti, prije utakmice smo se posebno pripremali na njega ali svejedno nam je napravio puno problema“.

Medijima i navijačima ovaj poraz nije dobro sjeo, Koeman je ionako, nakon odlaska Louisa van Gaala s kojim je Nizozemska u Katru došla do četvrtine finala gdje su nakon jedanaesteraca ispali od Argentine, dočekan s puno sumnji. Srećom po Koemana, Oranje sljedeću utakmicu igra protiv Gibraltara, u ponedjeljak u Rotterdamu gdje će u lipnju dočekati i Hrvatsku.