Nikola Vlašić strijelac i asistent u pobjedi Torina nad Sampdorijom

epa10297048 Torino's Nikola Vlasic (2-R) celebrates with teammates after scoring the 2-0 lead during the Italian Serie A soccer match between Torino FC and UC Sampdoria in Turin, Italy, 09 November 2022.  EPA/Alessandro Di Marco

EPA/Alessandro Di Marco

Novu je odličnu utakmicu u dresu Torina odigrao hrvatski nogometni reprezentativac Nikola Vlašić, a njegova je momčad u 14. kolu Serie A na domaćem terenu svladala Sampdoriju 2-0.

Vlašić je prvo upisao asistenciju u 29. minuti, kada je goste načeo Radonjić, dok je utakmica odlučena u 59. minuti. Tada je Vlašić leđima okrenut suparničkim vratima primio loptu, okrenuo se te s deset metara pogodio suprotni kut za 2-0.

Vlašića je hrvatski trener Ivan Jurić zamijenio u 90. minuti, a bio je ovo njegov četvrti prvenstveni pogodak ove sezone. Torino je trenutačno deveti na ljestvici.

Golom Lykogiannisa Bologna je povela kod Intera 1-0, no ogled su gosti završili sa čak šest primljenih pogodaka (6-1 za Inter). Dva puta je strijelac za milansku momčad bio Dimarco, dok su po gol dodali Džeko, Martinez, Calhanoglu iz jedanaesterca te Gosens. Za Inter je u 62. minuti u igru ušao Marcelo Brozović, dok je drugo poluvrijeme za goste odigrao Nikola Moro. Inter je došao na četvrto mjesto ljestvice.

Fiorentina je na domaćem terenu svladala Salernitanu 2-1 golovima Bonaventure i Jovića u 81. minuti. Dia je bio strijelac za goste iz Salerna za koje je od 75. minute zaigrao Domagoj Bradarić.

Kolo će u četvrtak zatvoriti Verona – Juventus i Lazio – Monza.

Serie A, 14. kolo:

Fiorentina – Salernitana 2-1 (Bonaventura 15, Jović 81 / Dia 55)

Inter – Bologna 6-1 (Džeko 26, Dimarco 36, 48, Martinez 42, Calhanoglu 59-11m, Gosens 76 / Lykogiannis 22)

Torino – Sampdoria 2-0 (Radonjić 29, Vlašić 59)

Lecce – Atalanta 2-1 (Baschirotto 28, Di Francesco 30 / Zapata 40)

Sassuolo – Roma 1-1 (Pinamonti 85 / Abraham 80)