Nikola Vlašić asistent u pobjedi Torina nad aktualnim prvakom, Ivan Jurić ‘pocrvenio’

30.05.2022., Zagreb, - Trening Hrvatske nogometne reprezentacije na stadionu Maksimir pred utakmicu sa Austrijom u Osijeku. Photo: Igor Soban/PIXSELL

Igor Soban/PIXSELL

Hrvatski reprezentativni veznjak Nikola Vlašić bio je asistent za drugi pogodak Torina koji je u susretu 12. kola talijanskog nogometnog prvenstva kao domaćin svladao branitelja naslova Milan sa 2-1 (2-0).

Vlašić je u 37. minuti primirio dugačko ispucavanje svog vratara Milinković-Savića te uspio progurati loptu do Mirančuka (37) koji je potom rutinirano svladao Tatarusanua. Taj drugi pogodak Torina stigao je samo dvije minute nakon što je Djidji (35) udarcem glavom doveo Torino u prednost.

U drugom poluvremenu Milan je uspio tek ublažiti poraz preko Messiasa (67) koji je prije no što je pogodio domaću mrežu očigledno odgurnuo suparničkog kapetana Buongiorna, ali sudac to nije vidio, a iz VAR-a nije bilo reakcije. Takva odluka razgnjevila je hrvatskog stručnjaka na klupi Torina Ivana Jurića koji je zbog prosvjeda dobio žuti karton, ali kako se nije uspijevao smiriti u 71. minuti je i udaljen s klupe.

Ipak, i bez Jurića uz teren Torino je uspio sačuvati zasluženo vodstvo.

Vlašić je odigrao čitav susret za Torino koji je sada deveti na ljestvici sa 17 bodova, dok je Ante Rebić odigrao drugo poluvrijeme za Milan koji je ostao treći sa 26 bodova, šest manje od vodećeg Napolija.

Ranije u nedjelju asistencije su upisali i Mario Pašalić te Domagoj Bradarić u gostujućim pobjedama Atalante i Salernitane. Pašalić je asistirao je za drugi gol Atalante u 2-0 (1-0) pobjedi kod Empolija. Gosti su poveli preko Hateboera (32), a Lookman (59) je povećao vodstvo nakon dodavanja Pašalića. Pašalić je odigrao cijeli susret, a Marko Pjaca je za Empoli igrao do 56. minute. Atalanta je zabilježila osmu pobjedu u prvenstvu i sa 27 bodova zauzima drugu poziciju na tablici, pet bodova manje od vodećeg Napolija s kojim se sastaje u narednom kolu. Empoli je na 13. mjestu sa 11 bodova.

Bradarić je asistirao za posljendji pogodak salernitane u 3-1 (0-1) pobjedi protiv Laija u Rimu. Lazio je poveo pred kraj prvoga poluvremena golom Zaccagnija (41), no u nastavku se dogodio neočekivani preokret. Veterani Candreva (51) i Fazio (69) postigli su prva dva gola za Salernitanu, da bi za treći pogodak asistent bio hrvatski lijevi branič Domagoj Bradarić. On je u 77. minuti probio bok i poslao oštru pruzemnu loptu u peterac na koju je uklizao Dia (77) i zapečatio pobjedu svoje momčadi. Bradarić je igrao za Salernitanu do 83. minute, dok je Toma Bašić ušao u igru za Lazio u 81. minuti. Ovom pobjedom Salernitana je skočila na deseto mjesto sa 16 bodova, dok je Lazio ostao četvrti sa 24 boda.