NHL: Sve pobjede domaćina, dva pogotka Aleksandera Ovječkina

Klim Musalimov on Unsplash

U svih pet utakmica sjevernoameričke Nacionalne hokejaške lige (NHL) koje su odigrane u noći sa srijede na četvrtak pobjede su odnijeli domaćini, a najuvjerljiviji su bili Washington Capitalsi koji su sa 5-1 bili bolji od New York Rangersa, uz dva pogotka i dvije asistencije Aleksandera Ovječkina.

S nova dva gola 36-godišnji ruski hokejaš se uspeo do petog mjesta na ljestvici najboljih strijelaca u povijesti NHL-a. Ovječkin je pak u mrežu poslao 732 puta, a više pogodaka od njega postigli su samo Wayne Gretzky (894), Gordie Howe (801), Jaromir Jagr (766) i Brett Hull (741).

Uz Ovječkina za Washington su strijelci još bili T. J. Oshie (5), Justin Schultz (33) i Hendrix Lapierre (34), a za goste je jedini pogodak postigao Chris Kreider.

Ovječkin je bio asistent kod prva dva pogotka Capitalsa, a onda je dvaput zatresao mrežu u trećoj trećini, u 43. minuti s igračem više, a u 53. minuti s igračem manje.

Uvjerljivi su bili i Anaheim Ducksi koji su sa 4-1 svladali Winnipeg Jetse, a istaknuo se 18-godišnji Mason McTavish koji je u 14. minuti postigao pogodak za 2-0 i postao najmlađim strijelcem u povijesti kluba.

Najdramatičnije je bilo u srazu Edmontona i Vancouvera, gdje su domaći Oilersi slavili s 3-2 tek u raspucavanju, nakon što su Canucksi u trećoj trećini nadoknadili dva gola zaostatka. Od petorice izvođača u raspucavanju, za Oilerse su precizni bili Ryan Nugent-Hopkins u četvrtoj i Kyle Turris u petoj seriji, dok je za goste mrežu zatresao samo Bo Horvat u četvrtoj seriji.

Colorado Avalanche je u Denveru s 4-2 bio bolji od Chicago Blackhawksa, a u velikom kanadskom obračunu Toronto je s 2-1 nadigrao Montreal.