NHL Carolina nastavila niz, Colorado izjednačio

Pixabay

Hokejaši Caroline kao gosti su sa 2-1 pobijedili New York Islanderse i poveli sa 2-0 u konferencijskom polufinalu doigravanja za Stanley Cup, dok je Colorado slavljem 4-3 u San Joseu izjednačio rezultat na 1-1 u seriji na četiri pobjede.
Carolina je do četvrte uzastopne pobjede u doigravanju, računajući i prvi krug u kojem su svladali Washington Capitalse u posljednje dvije utakmice i sa 4-3 izborili nastavak natjecanja, došla s dva pogotka postignuta na početku treće trećine u razmaku od 48 sekundi. Islandersi su vodili zaslugom Mathewa Barzala od 14. minute. No, Warren Foegele je nakon samo 17 sekundi igre u posljednjoj dionici izjednačio na 1-1, a 48 sekundi poslije Švicarac Nino Niederreiter je skrenuo pločicu nakon udarca Teravainena za konačnih 2-1.
Sljedeće dvije utakmice bit će odigrane u PNC Areni u Raleighu, gdje će Hurricanesi tražiti mogućnost da nastavkom pobjedničkog niza pred svojim navijačima ‘pometu’ Islanderse i plasiraju se u konferencijsko finale po četvrti put u klupskoj povijesti.
Prva od dvije utakmice u Raleighu na rasporedu je u noći sa srijede na četvrtak (1 sat) po srednjoeuropskom vremenu.
Hokejaši Colorada su poništili prednost domaćeg terena San Josea pobijedivši Sharkse sa 4-3 pred njihovim navijačima u drugoj utakmici konferencijskog polufinala, a prvo ime dvoboja bio je branič Tyson Barrie s jednim pogotkom i dvije asistencije.
Evander Kane je u 8. minuti donio vodstvo San Joseu, ali su Sharksi ostali bez pogotka sljedećih 48 minuta. Za to vrijeme Colorado je postigao tri, a strijelci su bili Gabriel Landeskog (29), Tyson Barrie (37) i Matt Nieto (51). Nathan MacKinnon je pogodio nebranjenu mrežu za potvrdu pobjede, a Brent Burns je 11 sekundi prije kraja postigao ‘kozmetički’ pogodak za uljepšavanje konačnog rezultata i popravljanje osobne statistike.
Sljedeće dvije utakmice bit će odigrane u Pepsi Centeru u Denveru, a prva je na rasporedu u noći s utorka na srijedu (4 sata).