NHL Boston i San Jose na korak od konferencijskih finala

Zagreb, 14.01.2018 - Utakmica 40. kola EBEL hokejaške lige Medvešèak - Innsbruck.
foto HINA/ Denis CERIÆ /dc

Hokejaši Bostona i San Jose iskoristili su prednost domaćeg terena i poveli sa 3-2 u konferencijskim polufinalima, nakon što su Bruinsi u petoj utakmici svladali Columbus Blue Jacketse sa 4-3, a Sharksi sa 2-1 bili bolji od Colorado Avalanchea.

David Pastrnak je s dva pogotka bio junak pobjede Bruinsa u TD Gardenu, gdje su gledatelji vidjeli sedam golova, iako su oba vratara bila u sjajnom izdanju. Sergej Bobrovski je skupio 32 obrane, a Tukka Rask na pobjedničkoj strani jednu više.

David Krejči (22) i Brad Marchand (45) donijeli su dva gola prednosti Bostonu. Seth Jones (51) je smanjio zaostatak Columbusa, da bi David Pastrnak samo 43 sekunde poslije ponovno donio dva gola prednosti domaćoj momčadi. No, Blue Jacketsi su golovima Ryana Dzingela (53) i Deana Kukana (54) ekspresno došli do izjednačenja.

Minutu i 28 sekundi prije kraja Pastrnak je na asistenciju Brada Marchanda zaključio kontranapad za konačnih 4-3 i pobjedu koja je Boston dovela na korak do plasmana u konferencijsko finale, u kojem su zadnji put bili prije šest godina.

Šesta utakmica serije bit će odigrana u Columbusu u noći s ponedjeljka na utorak (1 sat) po srednjoeuropskom vremenu.

Korak do svog četvrtog ulaska u konferencijsko finale u posljednjih deset sezona su San Jose Sharksi nakon minimalne i teško izborene domaće pobjede 2-1 nad Coloradom. Gosti su u 38. minuti poveli sretnim pogotkom Tysona Josta. Tomaš Hertl je s igračem više postigao izjednačujući pogodak 20 sekundi prije isteka druge trećine. U 47. minuti češki centar je nakon udarca Marc-Edouarda Vlasica odbijenu pločicu pospremio u mrežu za konačnih 2-1. Nijemac Philipp Grubauer je zaustavio 37 od 39 udaraca prema vratima Colorada, a Martin Jones je obranio 21 od 22 pokušaja gostiju.

Colorado će u Denveru tražiti put prema sedmoj, odlučujućoj utakmici. Dvoboj u Pepsi Centeru na rasporedu je u noći s ponedjeljka na utorak (4 sata).