Nezaustavljivi City upisao 12. pobjedu u nizu, prvim pratiteljima ‘pobjegao’ na +10

epa09019761 Phil Foden of Manchester City (L) scores the opening goal during the English Premier League soccer match between Everton FC and Manchester City in Liverpool, Britain, 17 February 2021.  EPA/Peter Powell / POOL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/Peter Powell

Nogometaši Manchester Cityja u srijedu su, u odgođenom susretu 16. kola engleskog prvenstva, slavili kod Evertona s 3:1. ‘Građanima’ je to 12. uzastopna pobjeda te 16. utakmica bez poraza, kojom su prvim pratiteljima na ljestvici pobjegli čak deset bodova.

Strijelci za City bili su Phil Foden (32), Riyad Mahrez (63) i Bernardo Silva (77), dok je jdini pogodak za Everton postigao Richarlison (37).

Zadnji poraz momčad Pepa Guardiole doživjela je 21. studenog prošle godine od Tottenhama (0:2), a nakon toga nanizala 16 utakmica bez poraza, pri čemu je 14 pobjeda i dva remija.

U odgođenom susretu 17. kola Burnley i Fulham su odigrali 1:1. Gosti su poveli u 49. minuti golom Aine, a tri minute kasnije izjednačio je Barnes.