NEMOGUĆE Borussia (D) prosula 4:0 u ruhrskom derbiju

epa06294902 Dortmund's Andrej Yamolenko during the German Bundesliga soccer match between Hannover 96 and Borussia Dortmund in Hannover, Germany, 28 October 2017.  EPA/DAVID HECKER (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidlines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.)

Borussia Dortmund nije uspjela prekinuti crni niz u Bundesligi, koji je traje skoro dva mjeseca. U ruhrskom derbiju na svom stadionu Borussia je nakon 25 minuta vodila 4-0 protiv Schalkea da bi na kraju završilo 4-4.

Za momčad iz Dortmunda odlično je krenulo i već u 12. minuti Aubameyang pogađa mrežu Schalkea. Šest minuta kasnije već je bilo 2-0 za Borussiju nakon autogola Stamboulija. Vrlo brzo pala su još dva gola, Mario Gotze zabija u 20. minuti, a Raphael Guerreiro u 25. za vodstvo 4-0.

No, u drugom poluvremenu potpuni preokret. Burgstaller u 61. i Amine Harit u 65. minuti uspijevaju smanjiti vodstvo Borussije, a potom “žuto-crni” ostaju s igračem manje jer je Aubameyang u 72. minuti dobio crveni karton.

Treći pogodak za Schalke postigao je Caligiuri u 86. minuti i samo je bilo pitanje kad će Borussia potonuti. To se i dogodilo u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, nakon kornera stoper Naldo je glavom pogodio za konačnih 4-4.

Borussia je posljednju pobjedu u Bundesligi ostvarila 30. rujna protiv Augsburga (2-1), a nakon toga su uslijedila četiri poraza i dva remija.

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi Niko Kovač, je u 13. kolu na domaćem terenu protiv Bayer Leverkusena izgubio sa 0-1 golom Kevina Vollanda u 76. minuti.

Hrvatski napadač Ante Rebić, koji je za Eintracht odigrao cijeli susret, imao je nekoliko dobrih prigoda za pogodak. U 49. minuti Rebićev udarac u korner je izbio branič Leverkusena Jonathan Tah. A nakon kornera Rebić je ponovno bio u prilici, ali je njegov pokušaj glavom blokiran.  U 60. minuti Rebić je sa vrha kaznenog prostora gađao gornji desni kut, no vratar Leverkusena uspio je zaustaviti loptu. Ozlijeđeni Tin Jedvaj nije bio u sastavu Leverkusena.

Drugoplasirani Leipzig je svladao Werder sa 2-0, a strijelci su bili Naby Keita (34) i Bernardo (87).

Večeras Borussia Moenchengladbach dočekuje vodeći Bayern.