Nekadašnji prvak Njemačke zahvaljujući golovima u gostima osigurao ostanak u Bundesligi

Pixabay

Nekadašnji prvaci Njemačke, momčadi Werder Bremena, sinoć je osigurala ostanak u Bundesligi nakon remija 2:2 kod drugoligaša Heidenheima. Werder je u prvoj njemačkoj ligi ostao zahvaljujući golovima u gostima-

U prvoj utakmici u Bremenu nije bilo golova.

U uzvratu Werder je poveo autogolom Theurkaufa već u 3. minuti, a domaćinima je nadu dao gol Kleindiensta pet minuta prije kraja. No, u 94. minuti Šveđanin Augustinsson ponovno dovodi goste u vodstvo, da bi Kleindienst golom iz penala u sedmoj minuti sudačke nadoknade postavio konačnih 2:2.

“Presretan sam što smo na kraju uspjeli. Toliko smo puta ove godine padali, ali smo se uvijek dizali. Svaka kritika bila je opravdana, skidam kapu dečkima”, izjavio je, prenosi BBC, trener Werdera Forian Kohfeldt.

Werder će tako i nakon 40 godina ostati u Bundesligi, dok bi Heidenheimu to bio prvi put u povijesti kluba da nastupa u prvoj ligi.

Sinoćnjom utakmicom saznali smo sve sudionike Bundeslige za sljedeću sezonu. Iz Bundeslige su ispali Fortuna Düsseldorf i Paderborn, a iz Druge lige ulaze Arminia Bielefeld i Stuttgart.