Nezaustavljivi Ibrahimović dvostruki strijelac: “Nisam star, ja sam kao Benjamin Button”

epa08687148 AC Milan's Zlatan Ibrahimovic  (R) scores the 1-0 during the Italian Serie A soccer match Ac Milan vs Fc Bologna at Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 21 September  2020.  EPA/MATTEO BAZZI

EPA/MATTEO BAZZI

Nogometaši Milana sinoć su pobjedom protiv Bologne krenuli u novu sezonu Serie A. Milan je slavio s 2:0 na domaćem terenu, a oba gola postigao je Zlatan Ibrahimović.

Švedski napadač za 12 dana navršit će 39 godina, no to ga nije omelo da nastavi odličan niz. On je, naime, u 16 prvih utakmica sezone u pet najjačih europskih liga bio je umiješan u 15 golova, zabio je 11, a asistirao za još četiri. Sinoć je, pak, ovoj impresivnoj statistici dodao i osobni rekord – prvi je put na otvaranju sezone zabio dva gola.

Svoj prvi sinoćnji pogodak postigao je u 35. minutina asistenciju Hernandeza, a u 51. minuti bio je precizan s bijele točke. Hrvatski reprezentativac Ante Rebić odigrao je cijelu utakmicu za momčad Milana.

Ibrahimović je nako susreta, u svom stilu, izjavio: “Da imam 20 godina, zabio bi još dva gola”.

“U dobroj sam formi, dobro radim i ovo mi je druga uzastopna utakmica ove sezone. Pobijedili smo, ali mogao sam zabiti još dva. Nisam star, ja sam kao Benjamin Button, rodim se star i umirem mlad. Šalu na stranu, momčad je dobro radila, još nismo svi na sto posto tako da smo napravili neke pogreške, ali bilo je dobro”, rekao je novinarima.