NE IDE BEZ DRAME Ćorić odveo Hrvatsku u finale Davis Cupa!

16.09.2018., Zadar - Polufinalni susret Davis Cupa izmedju Hrvatske i SAD-a. Teniski mec Borna Coric - Frances Tiafoe.

Više od četiri sata trajala je drama u Zadru, u odlučujućem susretu polufinala Davis Cupa u kojem je Borna Ćorić pobjedom nad Francesom Tiafoeom Hrvatskoj osigurao mjesto u finalu Davis Cupa.

Ćorić je slavio s 6-7 (0), 6-1, 6-7 (11), 6-1, 6-3.

Prvi set otišao je u tie-break, a Ćorić u njemu nije osvojio niti jedan poen. U drugom je setu proigrao i osvojio ga sa 6:1. Ćorić je u trećem setu poveo s 5:1, ali tada je neobjašnjivo stao, a Tiafoe je izborio novi tie-break, i osvojio ga nakon rezultata 13:11.

Amerikanac, koji je u Davis Cupu debitirao u petak protiv Marina Ćilića, tada je stao, a Borna je dišao do velikog preokreta i nezaustavljivo krenuo prema pobjedi. Do kraja susreta, u dva seta, protivniku je prepustio tek četiri gema, jedan u četvrtom i tri u petom setu.

Ovom pobjedom Ćorić je Hrvatskoj donio finale David Cupa, u kojem ih od 23. do 25. studenog čeka Francuska. Biti će to treći nastup naših tenisača u finalu ovog natjecanja. Naslov su osvojili 2005. protiv Slovačke, a 2016. je izgubila završni susret od Argentine.

Ranije u nedjelju najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije uspio osigurati pobjedu dopustivši američkom reprezentativcu Samu Querreyju da preokretom dođe do pobjede 6-7 (2), 7-6 (6), 6-3, 6-4 nakon tri sata i 11 minuta igre te izjednači ukupan rezultat na 2-2, no Ćorić je uspio spriječiti veliki preokret Amerikanaca svladavši Tiafoea.

Hrvatska je nakon dva susreta u petak vodila sa 2-0, no SAD su pobjedom u subotnjoj igri parova te uspjehom Querreya protiv Čilića stigli nadomak preokreta.

Bio je ovo peti međusobni dvoboj Hrvatske i SAD-a i peta pobjeda Hrvatske.