NBA: Zubčevih šest koševa u pobjedi Clippersa, Pistonsi iznenadili Lakerse

epaselect epa08940742 Sacramento Kings guard De'Aaron Fox (L) goes to the basket for two points as Los Angeles Clippers center Ivica Zubac of Bosnia and Herzegovina (R) defends during the first half of the NBA game between the Los Angeles Clippers and the Sacramento Kings at Golden 1 Center in Sacramento, California, USA, 15 January 2021.  EPA/JOHN G. MABANGLO SHUTTERSTOCK OUT

EPA/JOHN G. MABANGLO

Los Angeles Clippersi sinoć su sa 109-105 u gostima pobijedili Miami Heat, a hrvatski košarkaš Ivica Zubac je u 21 minuti na terenu zabio šest koševa (šut iz igre 2/4), pridodavši tome osam skokova i jednu asistenciju.

Nicholas Batum je za Clipperse zabio 18 koševa, Lou Williams je dodao 17, a po 16 svaki su ubacili Marcus Morris Sr. i Reggie Jackson.

Tyler Herro, u svojoj prvoj utakmici nakon ozljede, predvodio je Miami s 19 poena i deset skokova te pet asistencija. Gabe Vincent je dodao 18 koševa, a Bam Adebayo je utakmicu završio sa 16 ubačaja, 13 skokova i sedam asistencija.

Detroit Pistons su iznenadili aktualne prvake Los Angeles Lakerse, svladali su ih na svom terenu 107-92 nakon što su ih u zadnjoj četvrtini ostavili bez koša gotovo sedam minuta. Blake Griffin je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi s 23 koša.

Za Lakerse, koji su igrali bez ozlijeđenog Anthonyja Davisa, ovo je bila utakmica s najmanje zabijenih koševa i drugi poraz zaredom u gostima nakon što su imali seriju od 10-0 na početku sezone.

Wayne Ellington je dodao 20 koševa, od čega je šest trica, za Pistonse, a Mason Plumlee 17 koševa i deset skokova.

LeBron James je bio najbolji pojedinac kod Lakersa s 22 koša, ali je zabio samo dva u drugom poluvremenu. Osim toga, upisao je deset asistencija i sedam skokova. Kyle Kuzma je također ubacio 22 koša, a Talen Horton-Tucker 13.

Houston Rockets su kod kuće sa 104-101 bili bolji od Portland Trail Blazersa, a do pobjede ih je predvodio Victor Oladipo s 25 pogodaka, uključujući i polaganje 26,2 sekunde prije kraja što je njegovoj momčadi donijelo prednost od tri poena.

Damian Lillard je bio najbolji u redovima Portlanda, zabio je 30 koševa, a Anfernee Simons je promašio šut za izjednačenje na zvuk sirene za kraja. Simmons je u porazu svoje momčadi sudjelovao s 13 koševa.

Phoenix Suns su sa 114 – 93 bili bolji od gostujućih Golden State Warriorsa, a Mikal Bridges je predvodio sedam igrača Phoenixa s dvoznamenkastim učinkom s 20 poena. Stephen Curry je s 27 koševa bio najbolji strijelac utakmice i poraženih Warriorsa. Dario Šarić nije konkurirao za sastav Phoenixa.