NBA: Zubac upisao double-double u pobjedi Clippersa

14.09.2018., SD Gradski vrt, Osijek - 3. krug kvalifikacija za kosarkaski Svjetski kup, Hrvatska - Litva. Ivica Zubac.

Davor Javorovic/PIXSELL

LA Clippersi su sinoć na gostovanju sa 104-84 pobijedili Minnesota Timberwolvese, a hrvatski košarkaš Ivica Zubac je pobjedi svoje momčadi pridonio s double-doubleom.

Zubac je upisao 14 koševa (šut iz igre 5/7), 14 skokova, dvije ukradene lopte i jedan blok u 30:54 minute provedene na terenu.  Paul George je ubacio 21 koš uz 11 skokova za Los Angeles, a Reggie Jackson 20 koševa.

Kod Minnesote, kojoj je ovo četvrti poraz za redom, najbolji je bio Karl-Anthony Towns sa 20 koševa i osam skokova, a Malik Beasley je dodao 18 poena.

New York Knicks su također na gostovanju sa 113-98 nadigrali Milwaukee Buckse iako su u drugoj četvrtini zaostajali 21 koš. Julius Randle je bio najbolji strijelac sa 32 koša uz 12 skokova, četiri asistencije i dva bloka.

Derrick Rose je dodao 23 koša za New York, su nadigrali Buckse sa 94-60 u zadnje tri četvrtine, uz osam skokova i četiri asistencije.

Giannis Antetokounmpo je predvodio Milwaukee sa 25 ubačaja i sedam skokova.

Brooklyn Nets su stigli do četvrte uzastopne pobjede savladavši sa 96-90 Detroit Pistonsa, a Kevin Durant je za pobjedu svoje momčadi ubacio 29 koševa uz 10 skokova i pet asistencija.

LaMarcus Aldridge je dodao 16 koševa i pet skokova za Netse, a James Harden 13 koševa, 10 skokova i isto toliko asistencija.

Golden State Warriors su kod kuće sa 126-85 bili bolji od New Orleans Pelicansa što im je sedam pobjeda u zadnjih osam utakmica.

Jordan Poole je bio najučinkovitiji igrač pobjedničke momčadi sa 26 koševa, dok je  Stephen Curry pobjedi pridonio sa 19 koševa.

Cleveland Cavaliers su u gostima sa 102-101 nadigrali Toronto Raptorse prekinuvši tako niz od pet pobjeda kanadske momčadi, a pobjedu im je osigurao Darius Garland koji je zabio dva slobodna bacanja 4.8 sekundi prije kraja.

Washington Wizards su kod kuće sa 115-87 bili bolji od Memphis Grizzliesa, a sedam igrača domaće momčadi je upisalo dvoznamenkasti učinak.

San Antonio Spurs su sa 102-89 pobijedili Orlando Magic, a Portland Trail Blazers sa 110-106 Indiana Pacerse, dok su Sacramento Kings sa 140-110 nadigrali Charlotte Hornetse.