NBA: Warriorsi ‘razbili’ Cavalierse i poveli sa 2-0

epa05347955 Golden State Warriors guard Stephen Curry (R) goes to the basket against Cleveland Cavaliers forward LeBron James (L) during the first half of the NBA Finals basketball game two between the Golden State Warriors and the Cleveland Cavaliers at the Oracle Arena in Oakland, California, USA, 05 June 2016.  EPA/EZRA SHAW / GETTY IMAGES / POOL CORBIS OUT

Golden State Warriors su sinoć uvjerljivo s više od 30 koševa razlike u drugoj utakmici finala NBA slavili protiv Cleveland Cavaliersa i tako poveli sa 2-0 u seriji na četiri pobjede.

Golden State je sa 110-77 pobijedio Cleveland a do pobjede ih je odveo raspoloženi Draymond Green koji je zabio 28 koševa, od čega je pet trica, te je tome dodao sedam skokova i pet asistencija. Najkorisniji igrač i najbolji strijelac NBA Stephen Curry je utakmicu završio sa 18 pogodaka i devet skokova u samo 25 minuta koliko je proveo na terenu. Klay Thompson je dodao 17 koševa za pobjedu.

Clevelandova loša večer započela je u trećoj četvrtini kada je Kevin Love bio prisiljen izaći iz igre zbog vrtoglavice nakon što je u drugoj četvrtini dobio udarac u glavu. Najbolji igrač Cavaliersa LeBron James je zabio 19 koševa uz devet asistencija i osam skokova, ali nije igrao u zadnjoj četvrtini kada su Warriorsi stvorili veliku prednost koju su samo poveaćavali do kraja. Kyle Irving je zabio samo 10 koševa, a Cleveland je imao šut iz igre 35 posto.

Treća utakmica se igra u Clevelandu u srijedu.

Ovo je sedam uzastopna pobjeda Golden Statea nad Clevelandom, još od prošlogodišnjeg finala.