NBA Warriorsi opet u konferencijskom finalu

epa07556945 Golden State Warriors center Kevon Looney (C) looks to pass while getting pressured by Houston Rockets guard Chris Paul (L), Houston Rockets guard Iman Shumpert (C, bottom) and Houston Rockets guard James Harden (R) during the NBA Western Conference playoffs semifinal game five at Oracle Arena in Oakland, California, USA, 08 May 2019.  EPA/JOHN G. MABANGLO SHUTTERSTOCK OUT

Branitelji naslova prvaka NBA Golden State Warriors eliminirali su u petak navečer u Houstonu u šestoj utakmici polufinala Zapadne konferencije Houston Rocketse sa 118-113 i rezultatom 4-2 u seriji plasirali se u finale.

Iako su igrali bez svog najboljeg strijelca Kevina Duranta koji je ozlijeđen, Warriors su osigurali peti nastup u konferencijskom finalu gdje će im suparnik biti bolji iz ogleda između Denver Nuggetsa i Portland Trail Blazersa koji sedmu odlučujuću utakmicu igraju u nedjelju.

Ovo je četvrti put u zadnjih pet godina da su Golden State eliminirali Houston.

Klay Thompson, koji je u prve dvije četvrtine zabio 21 koš, i igrači s klupe su pomogli Warrirosima da se suprotstave Houstonu kojeg su predvodili James Harden i Chris Paul. Harden je utakmicu završio sa 35 koševa, a Paul sa 27.

Kod Golden Statea najbolji je strijelac bio Stephen Curry koji do poluvremena nije zabio koša, ali je onda do kraja utakmice  ubacio 33.

U izjednačenoj utakmici od početka ni jedna momčad nije uspjela dulje zadržati vodstvo. Prva četvrtina je završila rezultatom 28-27 za Rocketse, u drugoj su Rockets vodili 37-33 nakon polaganja Paula na polovici druge četvrtine, ali su onda Warriors napravili seriju od 17-5 i poveli sa 50-42. Tada Rockets odgovaraju serijom 15-5, ali Warriors izjednačuju i na odmor se odlazi s izjednačenim rezultatom 57-57.

U trećoj četvrtini, kada god su Rockets krenuli naprijed, Warriors su ih stigli.

Na početku zadnje četvrtine, Andre Iguodala je pogodio tricu i Warriors su došli na 89-85. Tada se “probudio” Curry koji je samo u zadnjoj četvrtini zabio 23 koša. Rockets su 58 sekundi prije kraja zaostajali 107-104 nakon polaganja Hardena, a onda je Thompson zabio tricu 36.1 sekundi prije kraja koja je osigurala Warriorsima finale.

OZNAKE: NBA, Warriors, rockets