NBA Veliki preokret u San Franciscu u zadnjih sedam minuta

Košarkaši Phoenixa bili su na najboljem putu da prekinu negativan niz od sedam uzastopnih poraza, ali su u posljednjih sedam minuta gostovanja u San Franciscu uspjeli prednost od deset koševa pretvoriti u poraz od devet poena (105-96).

Sunsi su na gostovanju kod Golden Statea veći dio utakmice bili u vodstvu, a njihova najveća prednost iznosila je 13 koševa na početku drugog poluvremena.

Sjajno je utakmicu otvorio Dario Šarić koji je u prvih pet minuta postigao devet koševa, pogodio dvije trice i podijelio dvije asistencije. No, do kraja dvoboja Šarić je uglavnom skupljao samo skokova i utakmicu završio sa 11 poena (šut 3/6, za tricu 2/5), 10 skokova i dvije asistencije.

Gosti su izgubili čak 27 lopti, sedam Ricky Rubio, a osam Devin Booker koji je bio jedini napadački raspoložen među Sunsima, ali ni njegova 34 koša nisu bila dovoljna za prekid crne Phoenixove serije, koja je došla do osmog uzastopnog poraza.

Kod aktualnih NBA doprvaka situacija je upravo suprotna, jer su došli do četvrte uzastopne pobjede u sezoni koju su do sada obilježile ozljede glavnih igrača, koji su se pretvorili u navijače. Tako je kapetan Warriorsa Stephen Curry vodio ovacije na kraju dvoboja, kad je postalo izvjesno da će domaća momčad ostvariti devetu pobjedu u ovoj sezoni.

D’Angelo Russell je ubacio 31 koš uz šest asistencija, Damion Lee je imao 16 poena i osam skokova, a 13 koševa je dodao veteran Alec Burks kao najbolji među pričuvnim igračima Golden Statea.

Tri od šest sinoćnjih utakmica na NBA parketima su odlučene u posljednjim sekundama, a Oklahoma City je do trijumfa u Charlotteu 104-102 stigao u dodatnih pet minuta. Utakmicu je u produžetak odveo domaći razigravač Devonte Graham košem na 1.9 sekundi prije kraja. Ipak, Thunder je u produžetku došao do pobjede, iako su Hornetsi imali priliku za još jedan produžetak, ali je P. J. Washington promašio oba slobodna bacanja kojima je mogao izjednačiti rezultat.

Shai Gilgeous-Alexander je sa 27 koševa ponovno bio najbolji kod Thundera. Dennis Schroder je ubacio 24 poena, a Chris Paul je uz 16 koševa imao još sedam skokova i šest asistencija. Terry Rozier je sa 26 poena predvodio strijelce Hornetsa.

Koš odluke u dvoboju Miamija i Indiane, u kojoj je Heat slavio sa 113-112, ubacio je slovenski reprezentativac Goran Dragić i tako donio svojoj momčadi 23. pobjedu u ovoj sezoni. Dragić je u zadnjem napadu Miamija do lopte došao nakon što Bam Adebayo skočio u napadu i proslijedio do Slovenca koji je s pozicije trice došao na pet četiri metra od koša i pogodio za 113-112. Gostima je ostalo 6.8 sekundi, ali je polaganje Aarona Holidaya za pobjedu bilo neprecizno.

Dragić je dvoboj završio sa 14 koševa i šest asistencija. Jimmy Butler je ubacio 20 koševa uz devet skokova, a po 18 poena postigli su Duncan Robinson i Bam Adebayo, koji je imao još i 15 skokova te šest asistencija. Sedmoricu igrača Indiane s dvoznamenkastim učinkom predvodio je Aaron Holiday sa 17 koševa, dok su po 16 postigli T. J. Warren i Jeremy Lamb.

Orlando je pobijedio Philadelphiju sa 98-97, ali je domaća momčad umalo uspjela prosuti prednost od šest poena (97-91) u posljednjih 30 sekundi u kojima je Joel Embiid postigao dvije trice i iz teške situacije promašio treću, koja je bila sa sirenom za pobjedu.

Domaće je do pobjede predvodio Evan Fournier sa 20 koševa, a Aaron Gordon je ubacio 19 poena uz 11 skokova. Nikola Vučević je imao 16 koševa, 12 skokova i sedam asistencija, a Terence Ross je postigao 17 poena. Joel Embiid i Tobias Harris su sa po 24 koša i 11 skokova predvodili momčad Philadelphije.

Boston je kao domaćin svladao Cleveland sa 129-117 i tako došao do pete pobjede zaredom. Kod gostiju je Ante Žižić igrao pet minuta te za to vrijeme ubacio osam koševa uz dva skoka i jednu blokadu. Celticse su predvodili Jaylen Brown sa 34 i Jayson Tatum sa 30 poena. Kod Clevelanda su najbolji bili Kevin Love sa 30 koševa i Collin Sexton sa 21 poenom.

Vodeća momčad NBA lige Milwaukee (28-5) slavio je kod Atlante sa 112-86, iako je najbolji igrač Bucksa Giannis Antetokounmpo propustio dvoboj zbog bolova u leđima. Zato je njegov mlađi brat Thanasis dobio sedam minuta u kojima je postigao četiri koša.

Strijelce Bucksa predvodio je Khris Middleton sa 23 poena, osam skokova i sedam asistencija. Brook Lopez je ubacio 19, a Ersan Ilyasova 18 koševa uz 17 skokova. Gosti su pred kraj prvog poluvremena ostali bez najboljeg igrača Traea Younga, koji je ozlijedio desni skočni zglob, pa je najbolji učinak kod Hawksa imao Allen Crabbe sa 20 poena.