NBA: SVA TROJICA HRVATA PORAŽENI Hezonja zabio 9, a Bogdanović 7 koševa

EPA/PETER FOLEY

Hrvatski košarkaši Mario Hezonja, Bojan Bogdanović i Damjan Rudež nastupili su u sinoćnjim susretima NBA lige, no sva trojica su doživjela poraze.

Orlando je u svom Amway Centru izgubio od Philadelphije 87-96, a Hezonja je za domaći sastav zabio devet koševa. Na parketu je proveo 17 minuta uz šut iz igre 3-5, te 3-3 s linije slobodnih bacanja, a imao je i jedan skok, te jednu izgubljenu loptu. Najbolji igrač u redovima Magica bio je Elfrid Payton sa 21 košem i 10 asistencija. Goste su predvodili Jahlil Okafor sa 20 koševa, Hollis Thompson sa 17 koševa, te Ish Smith sa 13 koševa i 11 asistencija.

Bio je to već osmi poraz Orlanda u posljednjih devet susreta, dok su Sixersi upisali petu pobjedu u zadnjih 13 susreta nakon što su otvorili sezonu sa 30 poraza i jednom pobjedom.

“Igramo sve bolje i to me raduje. Odigrali smo sjajno u obrani i to je bilo presudno,” kazao je trener Sixersa Brett Brown.

Domaći poraz su upisali i Brooklyn Netsi koji su u Barclays Centru izgubili od Clevelanda 78-91. Bojan Bogdanović je za 30 minuta zabio sedam koševa uz šut 3-9 iz igre, pri čemu 1-5 za tri poena. Imao je i pet skokova.

Cavse su do pobjede predvodili Kevin Love sa 17 koševa i 18 skokova, te LeBron James sa 17 koševa i pet asistencija.

“Ovom pobjedom smo barem malo ublažili rane nakon teškog poraza od Golden Statea u ponedjeljak (98-132). Morali smo dobiti ovu utakmicu,” poručio je Love. Kod Netsa su najefikasniji bili Brook Lopez sa 16 koševa i 10 skokova, te Thaddeus Young sa 14 koševa.

Najbliže pobjedi bila je Minnesota koja je u Dallasu u posljednjoj četvrtini imala 10 koševa prednosti protiv Mavericksa, ali je na koncu izgubila poslije prodfužetka 94-106. Damjan Rudeže je igrao devet minuta za goste, no nije se upisao među strijelce. Imao je tri pokušaja za tricu i tri promašaja.

Dallas, koji je nastupio bez Dirka Nowitzkog, predvodili su Chandler Parsons sa 30 koševa i osam skokova, te Wesley Matthews i Devin Harris sa po 15 koševa. Kod Minnesote najefikasniji su bili Karl-Anthony Towns sa 27 koševa i 17 skokova, te Andrew Wiggins sa 23 koša.