NBA: Sunsi bez Šarića bolji od prvaka

Pixabay

Košarkaši Phoenix Sunsa u svojoj su posljednjoj pripremnoj utakmici prije nastavka natjecanja u NBA ligi u Orlandu svladali aktualne prvake Toronto Raptorse sa 117-106, no hrvatski reprezentativac Dario Šarić nije ulazio u igru za pobjednički sastav.

Sunse su do pobjede vodili Mikal Bridges sa 26 i Ricky Rubio sa 22 koša, dok su kod Raptorsa najučinkovitiji bili Pascal Siakam sa 17 i Norman Powell sa 14 ubačaja.

Sunsi u nastavak sezone, koji je predviđen za srijedu, ulaze sa 13. mjesta Zapadne konferencije i omjerom pobjeda i poraza 26-39 te tek teoretskim izgledima da dohvate doigravanje jer im osmi Memphis Grizzliesi s omerom 32-33 bježe šest utakmica, a u nastavku će sezone svaki od tih sastava odigrati po osam susreta.

Phoenix će prvu utakmicu igrati u noći s četvrtka na petak protiv Washington Wizardsa.

Mario Hezonja je u 120-131 porazu Portland Trail Blazersa od Oklahoma City Thundera dobio veliku minutažu, na terenu je proveo 28:02 minuta te za to vrijeme postigao 13 koševa (šut za dva 4-9, trica 1-3, slobodna bacanja 2-3) uz šest skokova i po tri asistencije i osvojene lopte. Kod Blazersa je najefikasniji bio Anfernee Simons sa 23 poena, dok su Thunder predvodila dva igrača s klupe, Darius Bazley koji je ubacio 20, a Hamidou Diallo koji je postigao 16 koševa.

Portland u nastavak sezone ulazi s devetog mjesta Zapada sa 29-37 i ima malo veće izglede dohvatiti doigravanje, a svoj prvi susret u nastavku sezone igrat će uprvo protiv Memphisa također u četvrtak.

Luka Šamanić dobio je 5:30 minuta u 118-111 pobjedi San Antonio Spursa protiv Indiana Pacersa, ali je za to vrijeme uputio tri neprecizna šuta, od kojih jedan za tricu. Rudy Gay sa 23 i Keldon Johnson sa 21 ubačajem predvodili su Spurse, dok su Myles Turner sa 17 poena i 10 skokova te T.J. McConnell sa 14 pogodaka i 11 asistencija bili najbolji u momčadi Pacersa.

Spursi u nastavak ulaze sa 12. mjesta Zapada s omjerom 27-36 te će gotovo sigurno prekinuti 22-godišnji niz uzastopnih ulazaka u doigravanje. Oni će prvi dvoboj u nastavku sezone također igrati u četvrtak i to protiv Sacramento Kingsa.

Zanimljivo je bilo u dvoboju Dallas Mavericksa i Philadelphia 76-ersa koji je otišao na stranu Dallasa sa 118-115 nakon produžetka. U sastavu mavsa najbolji je bio europski dvojac, Luka Dončić sa 23 poena i Kristaps Porzingis sa 17 koševa i 12 skokova, dok je kod Sixersa najbolji bio Tobias Harris sa 28 ubačaja i 11 skokova.

Houston Rocketsi su uvjerljivo sa 137-112 svladali oslabljene Boston Celticse koji su igrali bez čitave prve petorke, dvoboj su propustili Jaylen Brown, Jayson Tatum, Gordon Hayward, Kemba Walker i Daniel Theis. James Harden ubacio je 35, a Russell Westbrook 19 pogodaka za Rocketse, dok su kod Celticsa pruženu priliku najbolje iskoristili Carsen Edwards sa 19 i Grant Williams sa 15 pogodaka.

Memphis Grizzliesi su u posljednjem susretu večeri nadigrali Miami Heat sa 128-110. Dillon Brooks je bio najefokasniji kod pobjednika sa 23 koša, Ja Morant je dodao 22 uz 12 asistencija, a Jonas Valančiunas 15 uz također 15 skokova. Kod Heata je Jimmy Butler postigao 18, a Bam Adebayo 16 poena.

Nastavak NBA lige predviđen je za 30. srpnja kada će na teren New Orleans Pelicansi i Utah Jazz te Los Angeles Clippersi i Los Angeles Lakersi. Ligaški dio sezone igrat će se do 14. kolovoza nakon čega slijedi doigravanje koje bi trebalo trajati sve do sredine listopada.