NBA: Spursi bolji od Netsa, Bogdanović slab

EPA/JOHN G. MABANGLO

San Antonio Spursi su postigli osmu uzastopnu pobjedu savladavši sinoć sa 106-79 Brooklyn Netse za koje je Bojan Bogdanović odigrao 21:15 minuta i upisao samo jedan skok.

Netsima je ovo bila prva utakmica nakon što je smijenjen trener Lionel Hollins i deseti poraz na domaćem terenu. San Antonio je predvodio LaMarcus Aldridge sa 25 postignutih pogodaka i 11 skokova.  Kawhi Leonard je dodao 17 koševa.

Spursi (33-6) su imali prednost od sedam koševa na poluvremenu, a onda su dominirali u drugom u kojem su nadigrali Netse sa 60-28.Kod Brooklyna je najbolji bio Brook Lopez sa 18 koševa, dok je Joe Johnson ubacio 16.

Washington Wizards su sa 114-100 pobijedili Chicago Bullse, a do pobjede ih je predvodio John Wall sa 17 i deset 10 asistencija. Kod Washingtona je sedam igrača imalo dvoznamenkasti učinak. Ramon Sessions je ubacio 16 koševa, a Garrett Temple, Otto Porter Jr. i Nene svaki po 14. Wizardsi su u jednom dijelu utakmice imali i prednost od 18 koševa. U redovima Chicaga, najbolji je strijelac bio Derrick Rose koji je zabio 23 koša, a Jimmy Butler 19 uz sedam asistencija. Pau Gasol je dodao 15 koševa i 10 skokova.

Golden State Warriors i dalje pobjeđuju iako su se sinoć namučili s Miami Heatom. Pobijedili su ih sa 111-103 i to im je 36 uzastopna pobjeda na domaćem terenu. Stephen Curry je bio najbolji Warrior sa 31 postignutim pogotkom, Draymond Green je dodao 22 uz 12 skokova, a Klay Thompson 17. Curry je promašio sedam od devet trica. Miami su predvodili Dwyane Wade sa 20 koševa te  Chris Bosh i Gerald Green sa po 15 svaki.

Warriorsi su se sada izjednačili s  Philadelphia 76ersima iz sezone 1966./67. na četvrtom mjestu u nadjuljem pobjedničkom niz na domaćem terenu. Chicago iz 1996./97. drži rekord sa 44 pobjede .