NBA Solidni Bogdanović i Šarić, odlična partija novaka Lakersa Lonza Balla

epa06279580 Orlando Magic guard Terrence Ross (C-R) is surrounded by Brooklyn Nets forward Trevor Booker (C-L) and teammate Brooklyn Nets guard Allen Crabbe (R) in the second half of the NBA basketball game between the Orlando Magic and the Brooklyn Nets at Barclays Center in Brooklyn, New York, USA, 20 October 2017.  EPA/JASON SZENES

U noćašnjim dvobojima NBA lige hrvatski košarkaši Bojan Bogdanović i Dario Šarić imali su solidan učinak, ali su njihove ekipe pretrpjele poraze.

Indiana je izgubila od Portlanda 96-114, a Bojan Bogdanović je za 24 minute ubilježio 11 koševa (šut 4-9) i 4 skoka. I Šarićeva Philadelphia je upisala poraz, i to od Boston Celticsa 92-102. Dario Šarić je u 24 minute ostvario 9 koševa (šut 4-10), 10 skokova i 2 asistencije.  Boston su predvodili Kyrie Irving sa 21 košem i Al Horford sa 17 poena.

U dvoboju Phoenixa i Los Angeles Lakersa briljirao je novak Lonzo Ball, koji je za pobjedu Lakersa 132-130 upisao 29 poena, 11 skokova i 9 asistencija. Hrvatski centar Ivica Zubac nije igrao za Lakerse, dok je Dragan Bender u dresu Phoenixa za 19 minuta upisao 3 koša i 7 skokova.

I Mario Hezonja je imao skroman učinak, u 15 minuta ostvario je 3 koša, 3 skoka i 1 asistenciju, a njegov Orlando izgubio je od Brooklyna 121-126.

Ante Žižić nije igrao za Cleveland, ali viceprvaci NBA lige su u gostima lakoćom dobili Milwaukee sa 116-97. Cleveland ove sezone ima puno više opcija u napadu. Uz LeBrona Jamesa, koji je ubacio 24 koša, iskazali su se i Kyle Korver te Kevin Love sa po 17 poena, Jae Crowder dodao je 14, a Derrick Rose 12 koševa.

Pobjedu su ostvarili i branitelji naslova Golden State Warriorsi, koji su svladali New Orleans sa 128-120. Trojka Curry-Thompson-Durant nije imala milosti za domaćina,  Klay Thompson je ubacio 33, Stephen Curry 28, a Kevin Durant 23 koša.