NBA Slavlje Clevelanda, LA Clippersa i Washingtona

EPA/CJ GUNTHER

Na programu NBA lige bile su tri utakmice, a u sve tri slavile su domaće momčadi. Cleveland je pobijedio Chicago 106-95, LA Clippers su porazili San Antonio 105-86, dok je Washington slavio protiv Utaha 103-89.

Cleveland, vodeća ekipa Istočne konferencije, je rutinski odradila posao protiv oslabljenog Chicaga. Cavsi su u drugoj četvrtini stigli do 15 koševa prednosti (41-26) i do kraja dvoboja zadržali su vodstvo. Početkom posljednje četvrtine imali su i 19 koševa viška (89-70), no Bullsi su u zadnjim minutama ublažili poraz.

“Ostvarili smo pobjedu nakon dva uzastopna poraza od Bullsa. U prve dvije utakmice nismo uspijevali pratiti njihov intenzitet i ritam igre. Ovoga puta smo bili spremni,” kazao je najbolji igrač utakmice LeBron James sa 25 koševa, te po devet skokova i asistencija. Odličan je bio i Kevin Love sa 15 koševa i 15 skokova. Kyrie Irving je ubacio 19 koševa, dok je Tristan Thompson dodao 16 koševa i 10 skokova. Kod Bullsa koji su nastupili bez ozlijeđenih Jimmyja Butlera, Nikole Mirotića i Joakima Noaha, najefikasniji je bio Derrick Rose sa 28 koševa, dok je Pau Gasol dodao 14 koševa i deset skokova.

U derbiju Zapadne konferencija LA Clippersi su pobijedili San Antonio Spurse 105-86 prekinuvši niz gostiju od šest uzastopnih pobjeda. Bila je to utakmica s dva potpuno različita poluvremena. U prvom su obje momčadi nizale pogreške i zabile ukupno 77 koševa, pri čemu su Spursi zabili tek 34 koša što im je najslabiji učinak ove sezone. U drugom poluvremenu su se momčadi probudile zabivši ukupno 115 koševa. Domaćin je u trećoj četvrtini ‘pobjegao’ na plus 20 (62-42) i potom održavao prednost. Briljirao je Chris Paul koji je od 28 svojih koševa, 26 zabio u drugom dijelu. Paul je na utakmicu stigao direktno iz Oklahoma Cityja gdje je prisustvovao sahrani supruge pomoćnog trenera Thundera Montyja Willimasa s kojim se sprijateljio dok su zajedno bili u New Orleansu.

“Trebalo mi je malo vremena da uđem u ritam i posložim neke stvari u glavi,” kazao je Paul koji je imao i 12 asistencija. Jamal Crawford je dodao 19, a J.J. Redick 17 koševa. Kod gostiju najefikasniji su bili Tony Parker sa 14 i David West sa 12 koševa.

Washington je u borbi za doigravanje ostvario važnu pobjedu protiv Utaha (103-89). Bila je to izjednačena utakmica tek u prvom poluvremenu. U trećoj četvrtini Wizardsi su pobjegli na 15 koševa prednosti (59-44) i potom održavali plus. Washington je trenutačno na 10. mjestu Istoka s tri pobjede manje od Bullsa na osmom mjestu.

“Ponosan sam na dečke. Za nas je ovo bila važna večer. Odigrali su sjajno i ostvarili važnu pobjedu,” poručio je trener Wizardsa Randy Wittman. Domaćine su do pobjede predvodili Marcin Gortat sa 22 koša i 10 skokova, te John Wall sa 17 koševa i 11 skokova. U gostujućim redovima najefikasniji su bili Gordon Hayward sa 19 i Rodney Hood sa 18 koševa.