NBA: Šarićevih osam koševa u pobjedi Phoenixa

epa08134763 New York Knicks guard RJ Barrett (R) tries to put up a shot past a defending Phoenix Suns forward Dario Saric (C) of Croatia in the second half of the NBA basketball game between the Phoenix Suns and the New York Knicks at Madison Square Garden in New York, New York, USA, 16 January 2020.  EPA/JASON SZENES SHUTTERSTOCK OUT

EPA/JASON SZENES

Phoenix Suns Darija Šarića su sinoć u gostima sa 133-104 pobijedili Dallas Maverickse, a hrvatski je košarkaš pobjedi svoje momčadi pridonio sa osam koševa (šut iz igre 4/7, trice 0/3) uz četiri skoka, dvije asistencije te po jednom ukradenom loptom i jednim blokom u 22 minute na terenu.

Devin Booker je bio najbolji pojedinac Phoenixa, utakmicu je završio sa 32 koša, dok je Deandre Ayton dodao 31. Za Sunse je ovo četvrta gostujuća pobjeda u pet zadnjih utakmica, a ovu sinoć je odlučila treća četvrtina u koji su zabili 48 koševa. Kod Mavericksa, Luka Dončić je ubacio 21 koš.

Milwaukee Bucks su s visokih 151-131 kod kuće bez Giannisa Antetokounmpoa pobijedili Washington Wizardse. Khris Middleton je zabio 51 koš, što mu je rekord karijere. Milwaukee je u prvom poluvremenu ubacio čak 88 koševa, a samo u prvoj četvrtini 42.

To je deveta uzastopna pobjeda Bucksa koji sada imaju omjer pobjeda i poraza 41-6. Washington je upisao šesti uzastopni poraz unatoč Bradleyu Bealu koji je utakmicu završio sa 47 poena. Dragan Bender nije ulazio u igru za Milwaukee.

New Orleans Pelicans su sa 125-111 u gostima svladali Cleveland Cavalierse, a Jrue Holiday je za pobjedu svoje momčadi zabio 28 koševa, dok je Brandon Ingram dodao 24.

Cleveland je predvodio Collin Sexton sa 24 koša, Kevin Porter Jr. je ubacio 21, a Ante Žižić nije igrao.

U preostalim utakmicama koje su sinoć igrane na terenima NBA Philadelphia 76ers su sa 115-104 bili bolji kod kuće od Golden State Warriorsa, a Joel Embiid koji se vratio nakon pauze od devet utakmica zabio je 24 koša i ugrabio deset skokova za pobjedničku momčad.

Toronto Raptors su sa 130-114bili bolji od gostujućih Atlanta Hawksa, a do pobjede ih je vodio Serge Ibaka sa 24 ubačaja i deset skokova. Memphis Grizzlies su sa 104-96 pobijedili Denver Nuggetse, Boston Celtics sa 109-101 u gostima Miami Heat, a Charlotte Hornets sa 97-92 kod kuće New York Knickse.