NBA Šarićevih 19 koševa u pobjedi Philadelphie

epa06565578 Philadelphia 76ers forward Dario Saric (L) of Croatia dribbles beside Washington Wizards forward Otto Porter Jr. (R) during the first half of the NBA basketball game between the Philadelphia 76ers and the Washington Wizards at Capital One Arena in Washington, DC, USA, 25 February 2018.  EPA/MICHAEL REYNOLDS  SHUTTERSTOCK OUT

Sinoć je od hrvatskih košarkaša na terene NBA istrčao jedino Dario Šarić čiji su Philadelphia 76ers u gostima sa 128-114 pobijedili Charlotte Hornets.

Hrvatski je reprezentativac u 28 minuta igre zabio 19 koševa (šut iz igre 7/11, trice 4/7) i upisao pet skokova te tri asistencije.

Najbolji strijelac Sixersa bio je Robert Covington koji je utakmicu završio sa 22 koša od čega je bilo pet trica, a Ben Simmons je ubacio 16 koševa i tome pridodao osam skokova te 13 asistencija za svoj 25. double-double ove sezone.

Četvrtinu i pol su Sixers i Hornets igrali relativno izjednačenu utakmicu, a onda je Philadelphia napravila seriju od 25-7 i preuzela vodstvo. Charlotte nije zaprijetrila ni jednom do kraja utakmice. S omjerom pobjeda i poraza 35-28 Philadelphia se nalazi na šestom mjestu Istočne konferencije.

Najbolji kod Charlotte bio je Dwight Howard sa 30 koševa.

Najbolja momčad Zapada Houston Rockets su upisali svoju 16. pobjedu zaredom svladavši kod kuće sa 122-112 Oklahoma City Thunder.

Chris Paul je bio najučinkovtiji sa 25 koševa, a James Harden je dodao double-double sa 23 koša i 11 asistencija.

Oklahoma City je zaostajala 19 koševa sredinom zadnje četvrtine prije nego je smanjila razliku na osam koševa, ali bolje od toga nije išlo.

Russell Westbrook je predvodio Thunder sa 32 pogotka, a Carmelo Anthony je zabio 23.

New Orleans Pelicans su sinoć sa 121-16 slavili protiv Los Angeles Clippersa, a do pobjede ih je vodio sjajni Anthony Davis koji je utakmicu završio sa 41 košem i 13 skokova.

Jrue Holiday je dodao 19 koševa i 17 asistencija za devetu uzastopnu pobjedu Pelicansa.

Clipperse su predvodili Lou Williams i Tobias Harris sa 27 koševa, dok je Montrezl Harrell ubacio 26.