NBA: Šarićevih 16 koševa u porazu Sunsa, Bender zabio 14 za pobjedu Warriorsa

Pixabay

Pixabay

Hrvatski košarkaš Dario Šarić odigrao je sinoć solidno u porazu svojih Phoenix Sunsa, kao i Dragan Bender i Ivica Zubac u pobjedama svojih Golden State Warriorsa, odnosno Los Angeles Clippersa.

Phoenix Suns su poraženi od gostujućih Toronto Raptorsa a Šarić je u porazu svoje momčadi sudjelovao sa 16 koševa uz odličan šut iz igre 6/8, od čega su trice 2/3, tri skoka i dvije asistencije.

Pascal Siakam je sa 33 koša bio najbolji pojedinac Raptorsa koji su u drugoj četvrtini zaostajali 17 koševa, a na poluvremenu sedam da bi na početku zadnje četvrtine poveli s jednim košem. Kyle Lowry je dodao 28 koševa za Raptorse, dok je Sunse predvodio Devin Booker sa 22 koša.

Golden State Warriors su upisali rijetku pobjedu, sa 116-110 su u gostima bili bolji od Denver Nuggetsa. Andrew Wiggins je sa 22 koša i deset asistencija bio najbolji kod Warriorsa, dok je Dragan Bender odigrao 23 minute i u tom vremenu zabio 14 koševa (šut iz igre 5/9, trice 2/4).

Eric Paschall je također zabio 22 koša, a Marquese Chriss 16 za Golden State koji je do kraja utakmice nadigrao Denver 67-36 za svoju tek sedmu gostujuću pobjedu.

Denver je predvodio Paul Millsap sa 18 ubačaja i devet skokova.

Los Angeles Clippersi Ivice Zubca su sa 109-94 bili bolji od domaćih Oklahoma City Thundera, a hrvatski je košarkaš u 19 minuta upisao devet koševa uz stopostotan šut iz igre (3/3), pridodavši tome pet skokova, tri asistencije i dvije ukradene lopte.

Kawhi Leonard je za petu uzastopnu pobjedu Clippersa ubacio 25 koševa, dok je kod Oklahome najbolji sa 24 ubačaja bio Dennis Schroder.

San Antonio Spurs su, iako bez trenera Grega Popovicha, tijesno sa 104-103 pobijedili Charlotte Hornetse, a do pobjede ih je vodio sa 21 košem Dejounte Murray. Luka Šamanić nije ulazio u igru za San Antonio.

Brooklyn Nets su u gostima nakon produžetaka sa 129-120 svladali Boston Celticse, a najzaslužniji za tu pobjedu je Caris LeVert kojki je utakmicu završio sa 51 košem, od čega je 37 zabio u zadnjoj četvrtini. Nets su slavili iako su u u trećoj četvrtini gubili 71-50, no onda su u zadnjoj četvrtini zabili 51 koš. Jaylen Brown je dodao 22 koša za Netse, a Kemba Walker 21.

Los Angeles Lakers su sa 120-107 nadigrali Philadelphia 76erse, a Anthony Davis je zabio 37 koševa uz 13 skokova za pobjedničku momčad. Minnesota Timberwolves su sa 139-134 bili bolji od New Orleans Pelicansa, a Sacramento Kings sa 133-126 od Washington Wizardsa.