NBA Šarić zabio 24 za pobjedu Philadelphije

epa06397913 Chicago Bulls forward Lauri Markkanen of Finland (R) watches a shot taken by Philadelphia 76ers forward Dario Saric of Croatia in the first half of their NBA game at the United Center in Chicago, Illinois, USA, 18 December 2017.  EPA/TANNEN MAURY

Hrvatski košarkaš Dario Šarić zajedno je s Joelom Embiidom bio najbolji strijelac Philadelphia 76ersa koji su sa 100-82 pobijedili New Orleans Pelicanse, dok je Bojan Bogdanović zabio 13 koševa u slavlju Indiana Pacersa protiv Boston Celticsa.

Šarić je odigrao odličnih 29 minuta i do 24 koša stigao je sa šutom iz igre 8/11, a trice 4/5 te je tome pridodao pet skokova i četiri asistencije. Joel Embiid je dodao 16 skokova za svoj 27. double-double za Philadelphiju koja nije gubila ni u jednom trenutku utakmice, a u dominantnoj prvoj četvrtini je imala šut iz igre od 56.5 posto.

Najbolji kod Pelicansa bio je Ian Clark koji je utakmicu završio sa 15 koševa, dok je Anthony Davis dodao 14.

Indiana Pacers su sa 97-91 pobijedili u gostima Istočne konferencije Boston Celticse, a za to je najzaslužniji bio Victor Oladipo koji je zabio 35 koševa uz deset skokova.

Bojan Bogdanović je svojoj momčadi pomogao sa 13 koševa u 32 minute na terenu (šut iz igre 4/9, trice 0/3), četiri skoka, tri asistencije i jednim blokom.

Kyrie Irving je bio najbolji u redovima Celticsa sa 21 košem.

Indiana je vodila 30-16 nakon prve četvrtine, a 59-38 na poluvremenu. Najveći zaostatak Bostona u prvom poluvremenu iznosio je 26 koševa, ali u drugom mijenja igru, stiže Indianu da bi u prvo vodstvo od 83-82 nešto manje od pet minuta prije kraja došao zahvaljujući trici Ala Horforda. Nakon ovog poraza Boston više nije vodeća momčad Istočne konferencije nego je sa 40 pobjeda i 17 poraza pao na drugo mjesto iza Toronta.

Zakucavanje Turnera tri minute i 51 sekundu prije kraja vraća Pacerse u vodstvo koje ne ispuštaju do kraja.

Cleveland Cavaliers su sa 123-107 bili bolji od Atlanta Hawksa, a do pobjede ih je vodio Kyler Korver sa 30 koševa. od čega je sedam trica. LeBron James je dodao 22 koša, 12 skokova i 17 asistencija za svoj drugi zaredom i deseti ove sezone triple-double. Ante Žižić je odigrao minutu za Cleveland i upisao je jedan skok.

Kod Hawksa najbolji je bio Dennis Schroder sa 25 koševa.