NBA: Šarić solidan u porazu Sixersa, Bogdanovićevi Netsi slavili protiv Benderovih Sunsa

Rio de Janeiro, 07.08.2016 - Hrvatska muška košarkaška reprezentacija velikom 72-70 (13-21, 19-17, 15-16, 25-16) pobjedom protiv europskog prvaka Španjolske otvorila je svoj nastup u skupini B na olimpijskom turniru u Rio de Janeiru. Na slici Dario Šariæ i Bojan Bogdanoviæ.
foto HINA/ Damir SENÈAR /ds

Nakon što su u petak stigli do prve ovosezonske pobjede, Philadelphia 76ers su sinoć upisali još jedan poraz, a Dario Šarić je bio solidan sa 12 pogodaka, dok su Brooklyn Nets Bojana Bogdanovića sa 122-104 nadigrali Phoenix Sunse Dragana Bendera.

Philadelphia je, nakon prve pobjede ove sezone koju je jučer ostvarila protiv Indiane, opet upisala poraz. Sinoć su ih sa 117-96 svladali Atlanta Hawks. Šarić je ubacio 12 koševa, od čega 10 u prvom poluvremenu, uz sedam skokova i jednu asistenciju u 27.39 minuta koliko je proveo na terenu.

Sixers su stvorili prednost od 27-23 u prvoj četvrtini. Atlanta je otvorila drugu četvrtinu serijom od 14-2 zahvaljujući čemu su stigli do prednosti od 59-48 na poluvremenu. Pet puta u trećoj četvrtini Sixers su mogli doći do vodstva, ali nisu uspjeli.

Najbolji strijelac Philadelphie bio je Jahlil Okafor sa 18 pogodaka dok je Atlantu predvodio Tim Hardaway sa 20 pogodaka i tri skoka.

Bojan Bogdanović je u pobjedi svoje momčadi odigrao 30:39 minuta i zabio sedam koševa uz pet skokova te dvije asistencije. Njegov suigrač u Brooklynu, Amerikanac s hrvatskom putovnicom Justin Hamilton je dodao također sedam koševa. Dragan Bender je za Phoenix igrao samo 7:38 minuta i u tom je razdoblju ubacio pet koševa uz jedan skok.

Najučinkovitiji igrač utakmice bio je Rondae Hollis-Jefferson koji je zabio 20 koševa uz 13 skokova i odveo tako Brooklyn Netse do prve pobjede u gostima.Sean Kilpatrick je ubacio 19 koševa i devet skokova.

Nets su imali prednost od 102-100 nešto više od četiri minute do kraja, ali su onda zabili sljedećih 17 koševa što je za Phoenix bilo nedostižno.

Miami Heat - Utah Jazz 91 - 102
Milwaukee Bucks - Memphis Grizzlies 106 - 96
Toronto Raptors - New York Knicks 118 - 107

Atlanta Hawks - Philadelphia 76ers 117 - 96
(Dario Šarić je igrao 27:39 minuta, 12 koševa, sedam skokova, jedna asistencija)

Denver Nuggets - Detroit Pistons 95 - 106

Phoenix Suns - Brooklyn Nets 104 - 122
(Dragan Bender je odigrao 7:38 minuta za Phoenix, pet koševa, jedan skok; Bojan Bogdanović je igrao 30:39 minuta, pet skokova, dvije asistencije, Justin Hamilton 25:49 minuta, sedam koševa)

4. Denver        3 6 .333 3
5. Minnesota     2 6 .250 3 1/2