NBA: Šarić i Sixersi zaustavili Heat

epa04928381 Croatia's Dario Saric (L) in action against Czech Republic's Tomas Satoransky (R) during the EuroBasket 2015 Round of 16 match between Croatia and Czech Republic at the Pierre Mauroy Stadium in Lille, France, 13 September 2015.  EPA/YOAN VALAT

Košarkaši Philadelphia 76-ersa prekinuli su veliki niz od 13 uzastopnih pobjeda Miami Heata u NBA ligi svladavši ih na svom parketu sa 117-109, a važnu ulogu u toj pobjedi imao je hrvatski reprezentativac Dario Šarić sa 19 koševa (šut za dva 6-10, trica 1-5, slobodna bacanja 4-4) uz šest skokova, četiri asistencije, dvije osvojene lopte i jednu blokadu za 26 minuta provedenih na terenu.

Sixersi su vodili gotovo čitavim tijekom susreta, a u samoj završnici imali su i maksimalnu prednost od 13 razlike i stigli do 20. ovosezonske pobjede. Uz Šarića, po 19 ubačaja kod pobjednika su imali još Robert Covington i Nerlens Noel, a ukupno je sedam igrača Philadelphije postiglo dvoznamenkast broj poena. Kod Heata je Goran Dragić postigao 30 koševa, dok je Hassan Whiteside uz 12 ubačaja imao i 19 skokova.
Sixersi su sada na omjeru pobjeda i poraza 20-34, a Heat na 24-31.
Mario Hezonja drugu je utakmicu zaredom krenuo u početnoj petorci Orlando Magica, ali njegov je sastav pretrpio visok 80-112 poraz na gostovanju kod Dallas Mavericksa. Hezonja je na terenu proveo ukupno 34 minute i za to vrijeme postigao sedam koševa uz loš šut od 2-5 za dva i 1-6 za tricu, a imao je i šest skokova, dvije asistencije, dvije osvojene lopte i jednu blokadu. Priliku je u posljednjoj četvrtini dobio i Damjan Rudež koji je za 12 minuta postigao pet koševa (šut za dva 1-3, trica 1-3) uz po jednu asistenciju i osvojenu loptu. Bismack Biyombo je sa 15 poena bio najefikasniji kod Magica, dok je Wesley Matthews sa 20 pogodaka predvodio Mavse.
Magic je pao na omjer 20-36, dok su Mavsi na 22-32.
Prvaci Cleveland Cavaliersi bez većih su problema sa 125-109 na svom terenu svladali Denver Nuggetse. LeBron James ubacio je 27 koševa i podijelio 12 asistencija, Kyrie Irving je dodao 27 ubačaja za Cavse, dok je još jednu odličnu utakmicu u dresu Nuggetsa odigrao Nikola Jokić sa 27 koševa i 13 skokova.
Cleveland je sa 37-16 na vrhu Istočne konferencije, dok je Denver 24-30 i dalje na osmom mjestu Zapada, posljednjem koje vodi u doigravanje.
Sa zanimanjem se očekivala utakmica u Oklahoma Cityju gdje je Kevin Durant prvi puta stigao u dresu gostujuće momčadi, aktualnih viceprvaka Golden State Warriorsa. Navijači Thundera uvredama su dočekali “izdajnika” Duranta, no nisu ga omeli u pružanju još jedne odlične partije. Upravo je Durant sa 34 koševa i 9 skokova predvodio Warriorse do 130-114 pobjede, Stephen Curry je dodao 26 poena uz 9 asistencija i 8 skokova, a Klay Thompson je također stao 26 ubačaja. Kod domaćih je vrlo motiviran bio Russell Westbrook, koji je sa 47 koševa, 11 skokova i 8 asistencija bio blizu novog “triple-doublea”, ali njegov sastav je već do poluvremena pao u veliki zaostatak (50-73) pa je nastavak bio samo formalnost.
Warriorsi su sa 46-8 i dalje uvjerljivo vodeća momčad Zapada i čitave lige, dok je Thunder pao na omjer 31-24.