NBA: Poveli Cavaliersi, Heat, Spursi i Clippersi

epa05264971 Los Angeles Clippers DeAndre Jordan (R) blocks the shot of Portland Trail Blazers Damian Lillard (L) in second half action of game one of their NBA Western Conference first round playoff basketball game in Los Angeles, California, USA, 17 April 2016. The Clippers won the game to take a one game to none lead in the best of seven series.  EPA/PAUL BUCK CORBIS OUT

epa

Cleveland Cavaliersi, Los Angeles Clippers, San Antonio Spurs i Miami Heat su poveli nakon sinoć odigranih utakmica prvog kruga doigravanja u NBA.

Clippers su u Staples centru sa 115-95 svladali Portland Trail Blazerse i poveli sa 1-0 u seriji na četiri pobjede, a Chris Paul je za pobjedu zabio 28 koševa uz 11 asistencija i šest skokova. Blake Griffin je dodao 19 koševa, 12 skokova i šest asistencija, dok je DeAndre Jordan pobjedi pridonio sa 18 pogodaka, 12 skokova i četiri bloka.Kod Portlanda najbolji je bio Damina Lillard sa 21 pogotkom i osam asistencija, dok je Gerald Henderson utakmicu završio sa 16 koševa. Paul je zabio osam od ukupno 12 koševa druge četvrtine u zadnjih 1:34 minutu prvog poluvremena i Clippersi si zatvorili seriju od 10-2 da bi na odnor otišli s prednošću 50-42.  Los Angeles je povećao prednost od osam koševa na poluvremenu u dvoznamnekastu prednost u trećoj četvrtini. Griffinovo zakucavanje je prednost povećalo na 65-48, i razlika je narasla na čak 21 koš prije nego su su Clippersi sa 81-66 ušli u zadnju četvrtinu. Prednost Clippersa nije pala ni jednom ispod 14 koševa u tom zadnjem dijelu utakmice.

San Antonio Spurs također nisu imali problema da nakon prve utakmice povedu sa 1-0. Sinoć su u prvoj utakmici doigravanja pobijedili Memphis Grilzzliese 106-74. Kawhi Leonard je bio najbolji strijelac San Antonija sa 20 pogodaka, a LaMarcus Aldridge je ubacio 17 i Spurs su dominirali srednje dvije četvrtine utakmice. U zadnjih osam minuta treće četvrtine San Antonio je nadigrao Memphis a 24-6 i zadnji dio utakmice su počeli s prednošću od 81-51. Tony Parker i Patty Mills su zabili svaki po 15 koševa za Spurse koji su imali šut iz igre 52 posto i koji su nadskakali Grizzliese sa 44-35. Vince Carter je predvodio Grizzliese sa 16 pogodaka dok je Lance Stephenson zabio 14.

Miami Heat je do prednosti od 1-0 došao pobjedom od 123-91 nad Charlotte Hornetsima. Luol Deng je zabio 31 koš za Heat koji nije ni u jednom trenutku utakmice gubio. Hassan Whiteside je utakmicu završio sa 21 košem i 11 skokova, a Dwyane Wade sa 16. Najučinkovitiji u redovima Hornetsa bio je Nicolas Batum koji je zabio 24 koša, a  Kemba Walker je ubacio 19 koševa. Miami je utakmicu završio sa 27 asistencija u usporedbi sa 11 Charlottinih.

Cleveland Cavaliers su sa 106-101 slavili protiv Detroit Pistonsa, a za pobjedu je njegova “velika trojka” zabila 81 koš. Kyrie Irving je zabio 31 koš, Kevin Love 28,. a LeBron James 22.  Kentavious Caldwell-Pope je predvodio Pistonse sa 21 pogotkom, a Marcus Morrisje dodao 20, sali smao jedan u drugom poluvremenu. Početak utakmice za Cleveland nije bio lagan, Detroit je imao dobar šut s pogođenih  15 trica.Pistons su vodili na poluvremenu i na početku zadnje četvrtine. Zahvaljujući trici Reggieja Bullocka 11 minuta prije kraja Pistons su došli do najveće prednosti na utakmici, 83-76, čime su prisilili Cavalierse na timeout i povratak  Jamesa u igru nakon čega su se domaćini odvojili.