NBA: Porazi Utaha i Phoenixa

epa08099157 Utah Jazz forward Bojan Bogdanovic of Croatia (L) drives on Chicago Bulls center Wendell Carter Jr. (R) during the NBA game between the Utah Jazz and the Chicago Bulls at the United Center in Chicago, Illinois, USA, 02 January 2020.  EPA/TANNEN MAURY SHUTTERSTOCK OUT

EPA/TANNEN MAURY

Utah Jazz je sinoć poražen kod kuće od San Antonio Spursa, a Phoenix Suns su pretrpjeli poraz u Torontu.

Od Utah Jazza su sa 113-104 bolji bili gostujući San Antonio Spurs, a Bogdanović je u 33 minute na terenu zabio 15 koševa (šut iz igre 3/13, trice 2/4) upisavši pritom šest skokova, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.

Dejounte Murray je predvodio San Antonio do pobjede, utakmicu je završio sa 23 ubačaja, a DeMar DeRozan je dodao 18 koševa. Luka Šamanić nije ulazio u igru za Spurse.

Kod Jazza najbolji su bili Emmanuel Mudiay i Rudy Gobert sa 18 koševa svaki.

Phoenix Suns su izgubili od Toronto Raptorsa koji su kod kuće bili bolji sa 118-101. Dario Šarić je odigrao 20 minuta za Sunse i u tom je vremenu zabio osam koševa (šut iz igre 2/6, trice 1/4) te ugrabio pet skokova i tri asistencije.

Pascal Siakam je bio najbolji strijelac Toronta i utakmice sa 37 koševa, od čega je 25 ubacio u prvom poluvremenu. Tome je pridodao i 12 skokova. Ovo je Raptorsima 16. pobjeda u 17 zadnjih utakmica.

Serge Ibaka je dodao 16 koševa za Raptorse, dok je kod Sunsa, koji su izgubili sedam od devet zadnjih utakmica, najbolji bio Devin Booker sa 21 košem i osam asistencija.

Dallas Mavericks su u gostima sa 122-106 bili bolji od Orlando Magica, a Luka Dončić je zabio 33 koša uz deset asistencija za pobjedu. Kristaps Porzingis je dodao 24 koša i deset skokova za Maverickse. Poraženu momčad je predvodio Evan Fournier sa 28 koševa, od čega je pet trica.

Boston Celtics su sa 127-117 nadigrali Minnesota Timberwolvese u Minneapolisu, a do pobjede ih je vodio Gordon Hayward sa 29 poena.  Jayson Tatum je ubacio 28 koševa za četvrtu pobjedu zaredom u gostima za Boston.

Los Angeles Lakers su kod kuće sa 117-105 svladali Memphis Grizzlies. LeBron James je ubacio 32 koša, a Anthony Davis 28 koševa uz 13 skokova.

New Orleans Pelicans su sa 128-115 bili bolji od domaćih Portland Trail Blazersa. Zion Williamson je ubacio 25 koševa, a Jrue Holiday 20 za Pelicanse. CJ McCollum je bio najbolji strijelac Portlanda sa 27 koševa, a Mario Hezonja nije ulazio u igru.

Cleveland Cavaliers su sa 113-108 pobijedili domaće Washington Wizardse. Do pobjede ih je vodio Collin Sexton sa 25 poena. Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland. Bradley Beal je sa 26 koša bio najučinkovitiji kod poražene momčadi.

Indiana Pacers su sa 106-98 nadigrali u Madison Square Gardenu New York Knickse, a Oklahoma City Thunder sa 113-101 kod kuće Denver Nuggetse.