NBA Poraz Indiane unatoč 28 Bogdanovićevih koševa

epa07421200 Indiana Pacers forward Bojan Bogdanovic of Croatia (L) drives around Milwaukee Bucks forward Khris Middleton (R) during the NBA game between the Indiana Pacers and the Milwaukee Bucks at Fiserv Forum in Milwaukee, Wisconsin, USA, 07 March 2019.  EPA/TANNEN MAURY  SHUTTERSTOCK OUT

Indiana Pacers Bojana Bogdanovića su sinoć poraženi od Oklahoma City Thundera koji su doma slavili sa 107-99, a hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanivić je u porazu svoje momčadi bio najučinkovitiji sa 28 koševa (šut iz igre 11/20, trice 6/9), dva skoka i četiri asistencije.

Paul George je predvodio Oklahomu sa 31 košem, a Russell Westbrook je upisao još jedan triple-double sa 17 ubačaja, 11 skokova i 12 asistencija.

Na početku drugog poluvremena Pacers su imali prednost od 11 koševa, ali onda u trećoj četvrtini Thunder zabija 24 koša zaredom i preuzima kontrolu nad utakmicom.

Phoenix Suns Dragana Bendera su upisali još jedan poraz, sinoć su od njih bolji sa 124-121 bili gostujući Washington Wizardsi kojima je pobjedu donio Thomas Bryant s tricom 2.8 sekunde prije kraja.

Phoenixu nije pomoglo ni 50 koševa Devina Bookera koji je u ponedjeljak protiv Utah Jazza zabio 59. Tako je postao prvi košarkaš u povijesti Phoenixa koji je dvije utakmice zaredom zabio najmanje koševa,a sa 22 godine je ujedno i najmlađi igrač NBA kojem je to uspjelo.

Dragan Bender je odigrao 31 minutu za Phoenix i u tom je vremenu ubacio 12 koševa (šut iz igre 4/6, trice 3/5) uz šest skokova, jednu ukradenu loptu i dva bloka.

Jabari Parker i Bradley Beasl su bili najbolji kod Washingtona.

Golden State Warriors su sa 118-103 u gostima svladali Memphis Grizzliese, a Stephen Curry je za pobjedu zabio 28 koševa, od čega je šest trica. Jonas Valanciunas (27 koševa, 13 skokova) i Bruno Caboclo (17 koševa, 13 skokova) su upisali double-double za Memphis, kojem je ovo tek drugi poraz u zadnjih sedam utakmica.

Portland Trail Blazers su sa 118-98 nadigrali Chicago Bullse, a Utah Jazz sa 115-100 Los Angeles Lakerse.