NBA Pobjede Clevelanda i Golden Statea

epa06360429 Cleveland Cavaliers forward LeBron James (C) dunks the ball between Atlanta Hawks guard Kent Bazemore (L) and Hawks forward John Collins (R) during the first half of the NBA basketball game between the Cleveland Cavaliers and the Atlanta Hawks at Philips Arena in Atlanta, Georgia, USA, 30 November 2017.  EPA/ERIK S. LESSER

LeBron James je sinoć stigao do 59. triple-doublea u karijeri, pomogavši svojim Cleveland Cavaliersima da kod kuće sa 121-12 svladaju Los Angeles Lakerse.

James je utakmicu završio sa 25 koševa, 12 skokova i 12 asistencija što mu je omogućilo da se izjednači s Larryjem Birdom na šestom mjestu liste triple-doubleova svih vremena.

Kevin Love je zabio 28 koševa i Cleveland Cavaliers su upisali 16. pobjedu u 17 utakmica.Love je zabio 13 koševa u trećoj četvrtini kada su Cavsi stvorili prednost od 11 koševa. Jose Calderon je dodao 17 koševa za Cleveland, a Ante Žižić nije ulazio u igru.

Najbolji kod Los Angelesa bio je Brandon Ingram sa 26 pogodaka, a Lonzo Ball je ubacio 13 koševa uz 10 asistencija i osam skokova. Ivica Zubac nije ulazio u igru.

Golden State Warriors su lako sa 112-97 bili bolji kod kuće od Dallas Mavericksa,a  do pobjede ih je predvodio Kevin Durant sa 36 koševa, 11 skokova i sedam asistencija.

Klay Thompson je ubacio 25 koševa, pogodivši pet trica iz pet pokušaja.

Warriors, koji su igrali bez Stephena Curryja, Draymonda Greena i Zaza Pachulia, odvojili su se u trećoj četvrtini.

Dallas je predvodio Dirk Nowitzki sa 18 koševa i devet skokova, a Harrison Barnes je dodao 16 koševa i sedam skokova.