NBA Philadelphia izbacila Miami

epa06684610 Philadelphia 76ers Dario Saric (C) is held back by teammate Marco Belinelli (R) as he argues a call with an official during the fourth period of game four of the Eastern Conference First Round playoffs against the Miami Heat at the American Airlines Arena in Miami, Florida USA 21 April 2018.  EPA/RHONA WISE

Košarkaši  Philadelphia 76-ersa plasirali su se u drugi krug doigravanja NBA lige nakon što su u prvom krugu sa 4-1 u pobjedama nadvisili Miami Heat, do odlučujuće četvrte pobjede Sixersi su stigli na svom parketu u utorak kada su svladali heat sa 104-91.

Hrvatski reprezentativac Dario Šarić nije imao svoju šutersku večer, za 22 minute provedene na parketu postigao je osam koševa (šut za dva 2-4, trica 0-5, slobodna bacanja 4-4) uz po pet skokova i asistencija.

Domaće su do pobjede kojom su nakon šest godina ponovno prošli u drugi krug doigravanja predvodili JJ Redick sa 27 ubačaja, Joel Embiid sa 19 pogodaka i 12 skokova te Ben Simmons sa 14 poena i 10 skokova. Gostima sezonu nisu uspjeli produžiti Kelly Olynyk koji je ušavši s klupe ubacio 18 koševa, te Tyler Johnson sa 16 i Goran Dragić sa 15 poena.

Philadelphia će u drugom krugu istočne konferencije igrati protiv boljeg iz dvoboja Boston Celticsa i Milwaukee Bucksa u kojemu su celticsi 92-87 pobjedom u petom dvoboju u svojoj dvorani stigli do prednosti od 3-2 u seriji.

U drugi krug doigravanja plasirali su se i prvaci Golden State Warriorsi koji su sa 4-1 izbacili San Antonio Spurse, u petoj utakmici u Oaklandu bilo je 99-91.

Warriorsi će u drugom krugu Zapadne konferencije igrati protiv New Orleans Pelicansa koji su sa 4-0 izbacili Portland Trail Blazerse.

REZULTATI,
ISTOČNA KONFERENCIJA:
Boston - Milwaukee 		 92-87
(Boston vodi 3-2)
Philadelphia - Miami 		104-91
(Philadelphia je pobijedila sa 4-1)
Darip Šarić igrao je za Philadelphiju 22 minute i postigao 8 koševa (šut za dva 2-4, trica 0-5, slobodna bacanja 4-4)
Golden State - San Antonio 	 99-91
(Golden State je pobijedio sa 4-1)