NBA: Pelicansi na krilima Anthony Davisa do pobjede nad Minnesotom

EPA/JOHN G. MABANGLO

New Orleans su uspjeli nadoknaditi razliku od 17 koševa s početka utakmice i na kraju pobijediti Minnesota Timberwolvese sa 114-99.

Do pobjede ih je odveo Anthony Davis koji je zabio 35 koševa i Pelicansi su nakon dominantnog drugog poluvremena upisali treću pobjedu u četiri utakmice.Eric Gordon je zabio 11 koševa, od čega dvije trice, prije nego je napustio igru zbog slomljenog prsta u trećoj četvrtini. Jrue Holiday je dodao 19 koševa, a Tyreke Evans 13 za Pelicanse. Kod Minnesote najbolji su bili Andrew Wiggins sa 21 postignuta pogotka i Karl-Anthony Towns sa 20 kojima je dodao 13 skokova. Ricky Rubio je ubacio 15 koševa, a  Timberwolvesi su nadigrani sa 63-39 u drugom poluvremenu. Damjan Rudež nije igrao.

Oklahoma City je sa 110-104 pobijedio Denver Nuggetse, a Kevin Durant i Russell Westbrook su svaki upisali po double-double. Durant je utakmicu završio sa 30 koševa i 12 skokova, dok je Westbrook upisao 27 koševa i 12 asistencija. ovo je peta uzastopna pobjeda za Thunder iako je sinoć imao samo 21 posto šuta s linije trice.  Enes Kanter je pomogao Durantu i Westbrooku sa 25 koševa, što mu je najbolji učinak ove sezone, i osam skokova od čega su četiri bila u napadu. Thunder je slavio u 20 od 24 utakmice i jedina je momčad u Sjeverozapadnoj diviziji koja ima pobjednički omjer. Danilo Gallinari je zabio 27 koševa, od čega samo sedam u drugom poluvremenu, za Nuggetse, a Kenneth Faried je dodao 17 koševa i 15 skokova. Nuggetsi su vodili sa 12 razlike u prvom poluvremenu, ali su kontrolu nad igrom u drugom preuzeli  Durant i Westbrook.

Indiana Pacersi su, iako su gotovo ispustili vodstvo od 20 koševa u drugom poluvremenu, slavili protiv Phoenix Sunsa  sa 97-94. Monta Ellis je zabio 20 koševa, Paul George je dodao 19 uz osam skokova. Najučinkovitiji kod Sunsa bio je Devin Booker koji je zabio 32 koša, najviše do sada u karijeri.  Sunsima je ovo 14. poraz u 15 utakmica i peti zaredom. Brandon Knight je ubacio 21 pogodaka.