NBA: Pacersi nanijeli četvrti uzastopni poraz Cavsima, Sixersi na 50-postotnom učinku

epa05956126 Boston Celtics guard Isaiah Thomas (L) makes a shot past the defending Washington Wizards guard Bojan Bogdanovic of Croatia (R) during the second half of their NBA Eastern Conference Semifinal game at the TD Garden in Boston, Massachusetts, USA, 10 May 2017. The Boston Celtics lead the best of seven series 3-2.  EPA/CJ GUNTHER

Košarkaši Indiana Pacersa ostvarili su treću uzastopnu pobjedu u NBA ligi kojom su zasjeli na čelo svoje skupine Central svladavši kao gosti aktualne doprvake Cleveland Cavalierse sa 124-107, a hrvatski reprezentativac u redovima Pacersa Bojan Bogdanović odigrao je još jednu dobru utakmicu ubacivši 17 koševa (šut za dva 3-5, trica 3-4, slobodna bacanja 2-2) uz dva skoka i tri asistencije za 32 minute provedene na parketu.

Pacersi su pobjedu osigurali zaključivši utakmicu serijom 18-6 u posljednjih pet minuta dvoboja, a odlične su role imali Thaddeus Young koji je dvoboj okončao sa 26 koševa, Darren Collison sa 25 ubačaja i 8 asistencija te Victor Oladipo sa 23 pogotka. Kod Cavsa, kojima je ovo četvrti poraz zaredom, najbolji je bio LeBron James sa 33 poena i 11 asistencija, no nije imao potporu suigrača. Mladi hrvatski centar Ante Toni Žižić na terenu je proveo tek 43 sekunde bez učinka.

Indiana je sada na omjeru pobjeda i poraza 5-3 te dijeli prvo mjesto skupine Central s Detroit Pistonsima, dok je Cleveland pao na omjer 3-5 i trenutačno je tek 13. momčad Istoka.

Philadelphia 76-ersi su na svom parketu nadigrali ove sezone loše Atlanta Hawkse sa 119-109 i tako stigli do 50-postotnog omjera od 4-4, što je prvi put u gotovo četiri godine da nemaju negativan učinak. Hrvatski reprezentativac Dario Šarić počeo je susret u petorci Sixersa, ali je igrao samo 20 minuta tijekom kojih je postigao pet poena uz slab šut od 0-6 za dva i 1-3 za tri te pogođena oba slobodna bacanja, a usto je sakupio i šest skokova. Sjajni su u domaćim redovima bili Joel Embiid sa 21 poenom i 12 skokova i Ben Simmons sa 19 ubačaja, 13 skokova i 9 asistencija. Kod Hawksa istaknuo se Dennis Schroeder sa 25 pogodaka.

Do 50-postotnog učinka od 4-4 stigli su i Phoenix Sunsi zahvaljujući 122-116 pobjedi na gostovanju kod Washington Wizardsa. Utakmicu karijere odigrao je TJ Warren koji je ubacio 40 poena za pobjednike uz odličan šut iz igre od 16-22, dok je kod domaćih također 40 poena ubacio Bradley Beal. Hrvatski reprezentativac Dragan Bender je za 23 minute provedene u igri za Sunse postigao 8 koševa (šut za dva 2-5, trica 1-4, slobodna bacanja 1-1) uz 5 skokova i 1 blokadu.

Orlando Magic nastavio je s odličnim rezultatima i u Memphisu gdje je svladao domaće Grizzliese sa 101-99. Ključnom se pokazala trica Aarona Gordona kojom je Magic poveo sa 100-99 51 sekundu prije kraja, nakon toga su obje momčadi napravile mnoštvo pogrešaka, pa su gosti uspjeli izvući pobjedu. Gordon je ubacio 19 poena za Magic, a Evan Fournier 22. Kod Grizzliesa je Tyreke Evans ušavši s klupe ubacio 32 poena, dok je Marc Gasol dodao 22. Hrvatski igrač Mario Hezonja, koji je na izlaznim vratima u Orlandu, igrao je samo pet minuta tijekom kojih je uputio jedan neprecizan šut za tricu. Iz Orlanda su objavili kako s Hezonjom, kojemu je ovo treća sezona u Magicu, nemaju namjeru produžiti ugovor po završetku ove sezone što znači da će mladi Dubrovčanin na ljeto biti slobodna igrač, a možda promijeni sredinu putem razmjene igrača još ove sezone.

Orlando s omjerom 6-2 dijeli prvo mjesto u Istočnoj konferenciji i čitavoj ligi s Boston Celticsima, dok je Memphis pao na omjer 5-3.

Boston je ostvario šestu pobjedu zaredom uvjerljivo svladavši na svom terenu Sacramento Kingse sa 113-86. Kyrie Irving i Jaylen Brown predvodili su domaće sa po 22 ubačaja, dok je Buddy Hield sa 17 poena bio najefikasniji kod gostiju.