NBA: Orlando izgubio sa 47 razlike

epa05621748 Chicago Bulls forward Cristiano Felicio of Brazil (C) battles for a reboiund with Orlando Magic guard Mario Hezonja of Croatia (L) and Orlando Magic forward Arinze Onuaku (R) in the second half of their NBA game at the United Center in Chicago, Illinois, USA, 07 November 2016. The Bulls defeated the Magic.  EPA/TANNEN MAURY

Sinoć su na terene u NBA istrčala četiri hrvatska košarkaška reprezentativca, Mario Hezonja i Damjan Rudež su s Orlando Magicom doživjeli poraz od 47 razlike, Dario Šarić je s Philadelphia 76ersima također poražen, dok je Bojan Bogdanović sa svojim Washington Wizardsima upisao pobjedu.

Orlando Magic Hezonje i Rudeža su sinoć poraženi sa 47 razlike u Chicagu što im je najgori poraz u povijesti. Chicago Bullsi su ih pobijedili sa 122-75. Najviši poraz prije ovog (43 razlike), Magic je doživio 2002. od Golden State Warriorsa.

Orlando (28-53) je gubio sa 20 razlike nakon deset minuta igre, a u drugoj četvrtini je već zaostajao 30 koševa. Evan Fournier i Nikola Vučević su zabili svaki po 14 koševa za Orlando, a Mario Hezonja je u 31 minutu na terenu ubacio sedam koševa (šut 2/9) te dodao jednu asistenciju i dvije ukradene lopte. Damjan Rudež je odigrao pet minuta i zabio dva koša uz jednu ukradenu loptu.

Chicagu (40-41) je sinoć bila potrebna pobjeda koju su mu osigurali Robin Lopez (18 koševa), Jimmy Butler i Jerian Grant (17 koševa) te Nikola Mirotić (16 koševa).

Od Philadelphia 76ersa bolji su bili Indiana Pacersi sa 120-111. Pacersima je potrebna bila ili pobjeda ili porazi Miamija ili Chicaga kako bi osigurali mjesto u doigravanju.

Dario Šarić je u 24 minute zabio 12 koševa za Sixerse (šut 3/10) te upisao šest skokova, tri asistencije, dvije ukradene lopte i jedan blok. Najbolji strijelac poraženih domaćina bio je Timothe Luwawu-Cabarrot sa 24 pogotka, a Richan Holmes je dodao 17.

Indianu je predvodio Paul George koji je utakmicu završio sa 27 koševa.

Washington Wizardsi su sa 105-101 pobijedili Detroit Pistonse, a do pobjede ih je vodio Bradley Beal sa 33 pogotka. Markieff Morris je dodao 20 koševa za Wizardse, a Bojan Bogdanović je u 18 minuta zabio devet koševa i (šut 3/7) i ugrabio četiri skoka. Najbolji kod Pistonsa bio je Tobias Harris koji je postigao 22 pogotka.

Miami Heata je održao nadu u doigravanje živom nakon pobjede u produžecima od 124-121 nad Cleveland Cavaliersima.

Hassan Whiteside je zabio 23 koša i ugrabio 18 skokova za Miami koji bi, da je doživio poraz, ispao iz utrke za doigravanje. Josh Richardson je dodao 19 koševa, a James Johnson  16.

Kod Clevelanda, kojem je omjer pobjeda i poraza u utakmicama kada nije igrao LeBron James 0-7, najbolji je bio Deron Williams koji je utakmicu završio sa 35 koševa.

Cavsi su igrali i bez Kyriea Irvinga i Tristana Thompsona i sada se nalaze iza Bostona u utrci za prvo mjesto Istočne konferencije.